POLİSLER YALIKAVAK'DA MESAİYE BAŞLIYOR...

Asayiş hizmetleri uzun yıllardır Jandarma tarafından yürütülen Yalıkavak Beldesinde...

POLİSLER YALIKAVAK'DA MESAİYE BAŞLIYOR...
Asayiş hizmetleri uzun yıllardır Jandarma tarafından yürütülen Yalıkavak Beldesinde artık Polisler görev yapacak.

Valilik tarafından geçtiğimiz yıl alınan karar gereğince Polis'in sorumluluk bölgesine alınan Yalıkavak'ta, Belediye tarafından tahsis edilen ve Yalıkavak Polis Merkez Amirliği olarak kullanılacak olan binada son hazırlıklar tamamlanıyor. 1 Mart 2013 tarihi itibariyle resmen mesaiyi devralacak olan Polisler, Yalıkavak Beldesinin asayiş hizmetlerinden sorumlu olacaklar.

Belde de görev yapan Jandarma Karakol Komutanlığı personelinin yeni görev yerleri ile ilgili çalışmaların ise İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde devam ettiği öğrenildi. Konu hakkında Kent Haber olarak görüşlerini aldığımız Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan şunları söyledi;

"1 Mart itibariyle polis bölgesi olacağız. Zaten binası Belediyemiz tarafından tahsis edildi, içinin düzeni falan tamamlandı. Önümüzdeki süreçte polis memuru arkadaşlar görevlerine başlayacaklar" dedi.

Saruhan, konunun İçişleri Bakanlığının tasarrufunda olan bir durum olduğunu ifade ederek, turizm bölgelerinde benzer şekilde bir değişiklikler yapıldığını ve yeni uygulamanın herkes için hayırlı olmasını diledi.