Renklerin Ötesinde Sergisi Açıldı

Ressam ve mimar Ayşegül Öngel’in “Renklerin Ötesinde” isimli resim sergisi Bodrum’da açıldı.

Renklerin Ötesinde Sergisi Açıldı

2004 yılından günümüze kadar kişisel ve karma sergilerle eserlerini sanatseverle buluşturan Ayşegül Öngel, Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi'nde “Renklerin Ötesinde” isimli resim sergisi açtı. Tuval üzerine akrilik boya kullanarak lekesel tarzda dışavurumcu çalışmalar yapan sanatçının 37 eseri, beğeniye sunuldu. 

Sergisi hakkında açıklamalar yapan Ayşegül Öngel, asıl mesleğinin mimarlık olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“İş hayatımın en yoğun olduğu dönemde dahi resimden hiç ayrı kalmadım. Resim yapmak ve yeni eserler keşfetmek en büyük tutkum oldu. Genel olarak tuval üzeri akrilik boya ve karışık teknik kullanarak lekesel tarzda dışavurumcu ve soyut çalışıyorum. Açık kompozisyon içerisinde kendi şekillerimi ve renk uyumunu yakalamak gayreti içerisindeyim. Resim yaparken adeta renklerin ve şekillerin macerasına ortak oluyorum.

Bu heyecan verici yolculukta bir duygudan ötekine sürükleniyorum. Kimi zaman alabildiğine ferah, sonsuzluk kadar geniş. Daralıyorum bazen, yaptığım ne varsa bozmak istiyorum! İşte tam o anda, siyah bir inci gibi kendini ele veren bir imgelemin peşinden gidiyorum. Hani o, hayatın köşe bucak kaçtığımız lezzetsiz tarafları var ya, onlar, benzeri bulunmaz bir ilham kaynağına dönüşüyor. Ve her defasında ben susuyorum, renkler konuşmaya başlıyor. İnanın ki başlangıçta ne söyleyeceklerini ben de bilmiyorum. Her seferinde merakla bekliyorum. Benliğimde duyumsadığım soyut sözlüklerin varlığını kimseyle doğrulamam mümkün olmuyor. Bunun yerine renklerin ve şekillerin sesleri  her ruhun derinliğinde başka türlü aksediyor.”

Sergi, 30 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.