Ruhsatsız Tadilat Çalışması Durduruldu

Bodrum’daki Alman Koyu’nda bulunan 6 villada başlatılan tadilat işlemi, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle durduruldu.

Ruhsatsız Tadilat Çalışması Durduruldu

Güvercinlik Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Salih Adası’nın güney kısmındaki Alman Koyu’nda 1980’li yıllarda yapılan villalar, uzun yıllardır terk edilmiş vaziyetteydi. 

Son günlerde villalarda tadilat işlemi başlatıldı. İş makinelerinin de gezdiği adada yürütülen faaliyetin ihbar edilmesi üzerine Bodrum Belediyesi ekipleri bölgeye gitti. Ekipler, ruhsat alınmadan yapılan tadilat çalışmalarını durdurdu. Ayrıca binaların da mühürlendiği ifade edildi. Yapı kayıt belgesi alınan bir bina için de tutanak tutularak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderildi. 

Öte yandan Alman Koyu’nda denize sıfır vaziyette yeni yapıldığı anlaşılan bir bina ve bina çevresindeki tabelalar, vatandaşların tepkisini çekti. Balık tutmak için tekne ile koya giden vatandaşlar, “Bu bina daha önce yoktu, yeni yapılmış. Bina çevresinde “Özel mülktür girilmez”, “Burası kameralarla 7/24 izlenmektedir” gibi bir sürü tabela var. Ayrıca jandarmanın da tabelası vardı fakat o tabelanın binayı yapan kişiler tarafından konulduğunu düşünüyoruz. Ayrıca denize sıfır şekilde o bina nasıl yapıldı. Kıyılar halkındır.” dediler.