Rüyalarından İlham Aldı...

Genç yetenek Melis Manav’ın, rüyalarından yola çıkarak dijital foto manipülasyon tekniğini ile ürettiği eserleri Dibeklihan’da sergileniyor.

Rüyalarından İlham Aldı...

Genç yetenek Melis Manav’ın, rüyalarından yola çıkarak dijital foto manipülasyon tekniğini ile ürettiği eserleri Dibeklihan’da sergileniyor.

Yakaköy Mahallesi’ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde 3 ayrı sergi ziyaretçilerini ağırlıyor. TED Bodrum Koleji Ortaokul ve Lise Öğrencileri’nin, 120 elementin resimlemelerinden oluşan Dmitry Mendeleev Periyodik Takvimi ve 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Sergisi Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde, resim, heykel, fotoğraf, baskı resim, seramik disiplinlerinden oluşan Dibeklihan Koleksiyon Sergisi, İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde de genç yetenek Melis Manav’ın dijital foto manipülasyon tekniği ile yaptığı 30 eseri sergileniyor. Ziyaretçilerin beğenisini kazanan sergisi hakkında Kent Haber’e konuşan Manav, şunları dile getirdi:

“Bu sergiyi foto manipülasyon olarak tanımlayabilirim. 30 tane portreden oluşuyor. Bu seri, uçtuğumu gördüğüm rüyayla başladı. Rüyamdaki sembolleri daha iyi anlayabilmek için meditasyon yaptım ve kafamda daha iyi semboller oluştu. Bunları da içerdeki fotoğraflarımda anlattım. Foto manipülasyon, açıkçası bildiğimiz anlamda fotoğraf sergisi değil. Yani fotoğraf makinesinin çektiği işlenmiş ya da ham görüntü değil. Kendi hayalimdeki, aklımdaki sahneleri yarattığım ve bilgisayardaki programlarla birleştirerek, silerek oluşturduğum fotoğraflar.”

Dibeklihan Koleksiyon Sergisi’ne bir heykeli ile katılan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Canan Sönmezdağ Zöngür ise “Anahtar ve eski model kilitlerle ilgili bir konsept belirleyerek devam ettim. Hala bazı çalışmalarım buna yönelik. Bunların aslında soyut formlarını yapıyorum ama anahtar üzerinden devam ediyorum. Bu da o seriden bir heykel” dedi.

Dibeklihan içerisindeki Orhan Kemal Meydanı’nda geleneksel çan çalınarak açılan sergiler, 7 Haziran 2019 tarihine kadar bulundukları galerilerde ziyaret edilebilecek.