Sakallıoğlu Çifti, Yeniden Gözaltında

Bodrum’da 17 yaşındaki Gamze Sakallıoğlu cinayetinde büyük bir gelişme yaşandı. Anne Turcen ve baba Mehmet Halil canlı yayında gözaltına alındı.

Sakallıoğlu Çifti, Yeniden Gözaltında

Geçen 24 Ocak’ta Mazı Mahallesi Çocuk Mezarlığı mevkisinde ailesi ile birlikte yaşamını sürdüren 17 yaşındaki lise öğrencisi Gamze Sakallıoğlu, yatağında annesi tarafından ölü bulunmuştu. Otopsi sonucunda Gamze’nin boyun kemiğinde kırık tespit edilmesi üzerine anne ve babası gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Yürütülen soruşturma kapsamında yakınlarının da ifadesi alındı.

4 çocuklarından en küçüğünün esrarengiz bir şekilde ölü bulunması nedeniyle gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen anne Turcen ve baba Mehmet Halil Sakallıoğlu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anne ve baba, aylar sonra adli kontrolle serbest kaldı. Çift, cezaevinden çıktıktan sonra ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan programa çıkarak çocuklarının katilinin bulunmasını istedi. 

Aylarca programa katılan Sakallıoğlu çifti, bugün yeniden gözaltına alındı. 

Didem Arslan Yılmaz’a gelen gizli bir tanığın itirafı üzerine soruşturmayı yürüten Bodrum Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti. Yeni elde edilen deliller sonucu anne Turcen ve baba Mehmet Halil Sakallıoğlu hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile kolluk kuvvetleri Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme stüdyosuna geldi. Didem Arslan Yılmaz canlı yayında gözaltı kararının çıktığını ve yetkililerin beklediğini söylemesine rağmen Turcen ve Mehmet Halil teslim olmamak için direndi.

Yayının bitmesinin ardından Turcen ve Mehmet Halil gözaltına alınarak Bodrum Mumcular Jandarma Karakolu’na teslim edilmek üzere Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.