Şampiyon Dansçının İsmi Yaşatılıyor

Adana'da kaldığı evin balkonundan düşerek yaşamını kaybeden Bodrumlu şampiyon dansçı Cem Demir’in ismi Bodrum Dans Kulübü’ndeki salona verildi.

Şampiyon Dansçının İsmi Yaşatılıyor

Bodrum’un yetiştirdiği genç yeteneklerden Cem Demir, 4 kez Salsa Türkiye Şampiyonu, 2014 yılında Salsa Dünya Şampiyonu olmuştu. 2018 yılında bir yarışma için gittiği Adana’da apartman dairesinin 4. katındaki balkondan düşerek hayatını kaybeden şampiyon dansçının vefatı büyük üzüntüye neden oldu.

Cem Demir’in ismini ölümsüzleştirmek, yeni yetişen minik dansçıların hafızalarında Cem Demir’i yaşatmak adına Bodrum Dans Kulübü binasında hizmete giren dördüncü salona şampiyon dansçının ismi verildi.

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve Cem Demir’in babası Kaptan Asım Demir’in de katıldığı törende salonun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür plaketleri verildi.
 
Cem Demir fotoğraf sergisinin açıldığı etkinlikte bakanlık tarafından milli dansçı belgeleri hazırlanan 9 sporcunun Milli Sporcu belgeleri, Kaymakam Çit ve katılımcılar tarafından verildi.

Etkinlik sonunda Haziran ayında Prag’da yapılacak DWC Dünya Finalleri ve Kasım ayında Polonya’da yapılacak Dünya Şampiyonasında yarışacak sporcularla fotoğraf çektirildi.

Cem Demir’in Babası Kaptan Asım Demir, Kent Haber’e yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

"Çok farklı bir duygu benim için. Biraz hüzünlü de olsa güzel bir şey. Yeni yetişen dansçı çocuklarımıza onu hatırlatacakları için Fatih'e bu salonu yapması için çok teşekkür ediyorum. Yeni dansçılar yetişecek. En azından Cem'in nasıl bir dansçı olduğunu unutmayacaklar."

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci ise amaçlarının yeni neslin Cem Demir’in ismini öğrenerek büyümesi olduğunu dile getirerek şu açıklamayı yaptı;

"Bodrum Dans Kulübü'nde daha önceden üç salonumuz vardı. Bu dördüncü salonumuz oldu ve salonumuza rahmetli Cem Demir'in ismini verdik. Amacımız küçük nesillerin bu ismi öğrenerek büyümeleri. Cem Demir, Bodrum'da büyümüş, Dünya şampiyonluğu almış Latin danslarında çok değerli bir isimdi. Maalesef birkaç yıl önce Adana'da apartmanın dördüncü katından düşerek hayatını kaybetmişti. Onun adına bu salonu açmak bugüne nasip oldu. Sağ olsun, Kaymakam Bey'in katılımı ile beraber açılışımızı gerçekleştirdik. Aynı zamanda bir fotoğraf sergisi düzenledik ve bu salonlarda yetişen milli olan çocuklarımızın da belgelerini dağıttık."