Şampiyon Kızlara Destek Ziyareti...

Bodrum Güçbirliği Derneği Yönetimi, Bodrum'a hentbol sahalarında Süper Lig heyecanını yaşatan, Bodrum Yarımadası’nı ve Türkiye’yi Avrupa Kupalarında temsil eden Yalıkavak Spor Kulübü Hentbol Takımı oyuncuları ve yöneticilerini ziyaret etti.

Şampiyon Kızlara Destek Ziyareti...

Yalıkavak Mahallesi'ndeki kulüp tesisine gelen Güçbirliği Dernek Başkanı Serdar Kayhan, Dernek Başkan Yardımcıları İbrahim Bilgi ve Seha Ergene’yi burada Kulüp Başkanı Mehmet Esen, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve sporcular karşıladı.

Yeni yapılmakta olan tesis alanını da gezen Dernek yönetimi, tesis hakkında yetkililerden bilgi alarak, yapılacaklar hakkında destek sözü verdiler. Uzun yıllar spor hakemliği yaptığını belirten Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan; “Şahsım ve Bodrum Güçbirliği Derneği olarak spora çok önem veriyoruz. Günümüzde çocuklardaki hareketliliğin azaldığı ve neredeyse sadece bilgisayarlar, cep telefonları ve teknolojik araçlar üzerinden oyunlara bağımlı kalındığını görüyorum. Bu durum özellikle çocuklar açısından psikolojik olarak ciddi sıkıntılar yaratmakta ve fiziksel olarak da asla sağlıklı değil. Dolayısıyla, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi için, onları muhakkak spora teşvik etmek gerekiyor. Spor ve spora teşvikte tesisleşmeyle olur. Yalıkavak Mahallemizde yapımı devam eden spor tesisini bu anlamda çok değerli buluyorum fakat tesislerimizin sayısını yeterli bulmuyorum. Yarımadamızda çok daha fazla sayıda spor tesisi yapılması gerekmektedir. Bodrum olarak bu konuda çok eksik kaldığımızı düşünüyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığının, Muğla Büyükşehir Belediyesinin ve Bodrum Belediyesinin bu tesisleşme konusunda Bodrum daha çok çalışmasını talep ediyor ve bekliyoruz. Bizler de dernek olarak elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkan Yardımcısı ve eski Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi ise, Bodrum’da gençlerin zamanlarını daha iyi değerlendirebilmeleri için spor konusunda daha fazla tesisleşmenin olmasını gerektiğinin altını çizerek; “Bu anlamda Yalıkavak Mahallemizde Hentbol takımımız için yapımı devam eden tesisin bu anlamda çok önemli bir yeri var. Çünkü yapımı devam eden bu projeyle birlikte bölgemizdeki gençlerimizi altyapıya kazandırmış olacağız. Kadınların içinde olduğu bu spora destek olmak bizler için çok değerli. Bu tarz tesislerimizi Yarımadamızın her bölgesinde olmasını ümit ediyoruz” dedi. 

Ayrıca Bodrum Güçbirliği Derneği Yönetimi, 10 Ocak Pazar günü Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası’nda ülkemizi ve Bodrumumuzu temsil edecekleri Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı ile son 16 turu ilk maçına çıkacak olan Yalıkavak Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı oyuncularına başarılar diledi. 

Yalıkavak Kadın Hentbol Takımı, Türkiye Kadınlar Süper Liginde oynadığı 9 maçı da kazanarak, 2 maç eksiği ile 3. sırada yer almakta. Ayrıca Denizin Kızları Hentbol Türkiye Kupasında çeyrek finalde, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası’nda ise son 16’ya kaldı. Bu haftasonu Bodrum’da ve 17 Ocakta Antalya’da oynayacağı Muratpasa Belediyespor maçlarını da kazanırsa çeyrek finale kalacak. Bodrumlu kızların çoğunluk oluşturduğu Yalıkavak Hentbol Takımı aynı zamanda da Avrupa’da mücadele eden tek mahalle takımı olma unvanını taşımaktadır.