ŞAMPİYON SÖRFÇÜNÜN ACI GÜNÜ

Türkiye şampiyonu, rekortmen sörfçü Lena Aylin Erdil'in, bir süredir kanser tedavisi...

ŞAMPİYON SÖRFÇÜNÜN ACI GÜNÜ
Türkiye şampiyonu, rekortmen sörfçü Lena Aylin Erdil'in, bir süredir kanser tedavisi gören annesi Alman vatandaşı 55 yaşındaki Ellen Erdil, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki evindeki yaşamını yitirdi.

Marmara Üniversitesi Antrenörlük Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Güven Erdil, dün sabah, eşi bir çocuk annesi Ellen Erdil'in uykusunda soluk almadığını fark edince sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı kontrolde, bir süredir kolon kanseri nedeniyle tedavi gören Erdil'in yaşamını yitirdiğini belirledi.

Erdil'in cenazesi, Bodrum Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

Erdil'in ölümü, eşi Güven Erdil ve 'Rüzgarın Kızı' olarak anılan ve başarılarıyla dünyada adını duyuran sörfçü kızı Lena Aylin Erdil ve diğer yakınlarını yasa boğdu.

Eşinin Almanya'daki kardeşi ve diğer yakınlarını beklediklerini belirten Prof. Dr. Güven Erdil, "Acımız büyük. Eşim Ellen'i 10 Ağustos Çarşamba günü kızım Lena'nın sörf okulunda düzenleyeceğimiz törenin ardından Bitez Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlayacağız. O, tam bir Bodrum aşağıydı, burayı çok seviyordu" dedi.