Savcı Mütalaasını Verdi...

Bodrum’da yaşayan bir kişinin, 9 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada savcı mütalaasını verdi.

Savcı Mütalaasını Verdi...

İddiaya göre ilçede yaşamını sürdüren 44 yaşındaki G.G. adlı bir şahıs, baldızının 9 yaşındaki kız çocuğuna 2018, 2019 ve en son 31 Aralık 2020 tarihinde yılbaşı gecesi, cinsel istismarda bulunduğu ile ilgili açılan dava devam ediyor. Önceki gün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık G.G. katılmadı. Duruşmada savcı mütalaasını vererek sanığın “çocuğun cinsel istismarı” suçunu işlediği sübutuyla cezalandırılmasını talep etti. 

Karar duruşmasının Eylül ayında yapılacağı öğrenildi. Davayı başından beri takip eden Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği(UCİM) tarafından bir açıklama yapıldı. UCİM Muğla İl Koordinatörü Av. Büşra Karabulut, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öz teyzesinin kocası tarafından istismara uğrayan çocuğumuzun Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasına katıldık. Bu duruşmada savcı mütalaasını verdi; Sanığın ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçunu işlediği sübutuyla cezalandırılmasını talep etti. Karar duruşması 16.09.2021 saat 11:30’a bırakıldı. UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele derneği olarak haberdar olduğumuz günden bu yana takipçisi olduğumuz davanın karar duruşmasında da bilfiil duruşmada olacağız. Sanığın ceza alacağı günü umutla bekliyoruz. Çocuklar konuşacak UCİM yanlarında Olacak.”