Seçmenleri Sandığa Götürüyorlar

Cumhurbaşkanlığı seçimi için tüm yurtta olduğu gibi Bodrum da vatandaşlar sandık başına giderken belediye ekipleri, yatağa bağımlı ve engelli vatandaşların oy kullanabilmesi için seferber oldu.

Seçmenleri Sandığa Götürüyorlar

150 binden fazla seçmenin bulunduğu Bodrum’da vatandaşlar sandık başına gidiyor. İlk turda olduğu gibi ikinci tur seçimlerinde de ilçede yatağa bağımlı ve engelli vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şefliği organizasyonu ile oylarını kullanıyorlar.

Bodrum Belediyesi ekiplerince 4 araç 10 personelle evlerinden alınan vatandaşlar, oylarını kullanacakları okullara götürülüyor. Oylarını sandıklarda ve araçlarda kullanan seçmenler, yeniden ekiplerce evlerine getiriliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri seçim günü yoğun mesai yapıyor. Muğla’nın 13 ilçesinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy kullanacak hasta, yatağa bağımlı ve engelli vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi’nin tam donanımlı hasta ve engelli nakil araçlarıyla sandığa götürülüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde 19 hasta nakil ambulansı, hasta ve engelli nakil aracı, 52 personelle oy kullanacak yatağa bağımlı, hasta ve engelli vatandaşları sandığa götürüyor.