ŞEHİT EŞİNİN ADININ VERİLDİĞİ OKULU ZİYARET ETTİ

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain kanlı kalkışma sırasında İstanbul'da bir tankın...

ŞEHİT EŞİNİN ADININ VERİLDİĞİ OKULU ZİYARET ETTİ
15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain kanlı kalkışma sırasında İstanbul'da bir tankın altında kalarak yaralanan ve ardından şehit olan ev kadını Türkan Türkmen Tekin'in eşi Ramazan Tekin, eşinin isminin verildiği Konacık Mahallesi’ndeki Şehit Tükmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Okulun konferans salonunda okul öğrencileri ile bir araya gelen Tekin, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatarak "3 çocuğum var, anasız yaşanır da vatansız yaşanmaz" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin'in de katıldığı ziyarete 13 yaşındaki kızı Hilal Sümeyye Tekin ile birlikte gelen ve okulu gezen şehit eşi, daha sonra okul girişinde eşinin ve 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının yer aldığı panoyu yakından inceledi.

Ziyarette öğrencilere de lokma dağıtan Ramazan Tekin, okulun konferans salonunda öğrencilerle biraraya gelerek 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadıklarını paylaştı. Tekin, “Darbe girişimi olduğunu duyunca hemen Esenler polis karakoluna, ardından da Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere yola koyulduk. Bir yandan da tanıdıklarımızı sokağa çağırdık. ATM ve marketlerde kuyruklar gördüm. Para çekecekler de kurtaracak o para onları. Yürümeye devam ederken baktım amcalar, teyzeler, torunlarıyla beraber, aileler katıldı, sevindim. Çoğaldık. İğne atsan düşmez. Bayrağımızla 'Allah'ım vatanımıza bir şey olmasın, güç kuvvet ver' diye dua ederek devam ettik. Yürürken ayağımın dikişleri patladı. Ayağım ağrıyordu ama eşime yansıtmadım. 'Biraz oturalım' dedim. Eşim 'Yok, vatan elden gidiyor' dedi. 'Allah korusun' dedim devam ettik. Üst geçittekiler 'Tank geliyor' diye bağırıyormuş. Dönüp baktım tank geliyor. Donup kaldım. Nasıl olur bu tankı bizim milletimiz almış, halkın parasıyla alınmış dedim. İnsanları bile bile ezdi hainler. Tank geçtikten sonra ağır yaralanan eşimi kucakladım. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırdık" dedi.

Konuşmasında duygulu anlar yaşayan Ramazan Tekin, şehit eşi olmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek “Eşimin adını taşıyan 12 okul var. Nice Türkanlar çıkacak bu okullardan. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Üç çocuğum var. Anasız yaşanır da vatansız yaşanmaz. Çocuklarım okumaya devam ediyor. Eşim Türkan da okumayı severdi” ifadelerini kullandı.