Sevgi Çemberi, Bu Yıl Yapılacak

Bu yıl 36’ncısı düzenlenecek The Bodrum Cup'ın yarış rotası açıklandı. Yarışlarla özdeşleşen Sevgi Çemberi, bu yıl da yapılacak.

Sevgi Çemberi, Bu Yıl Yapılacak

Her yıl Ekim ayının 3. haftasında dünyanın dört bir yanından yelkencilerin katılımı ile gerçekleşen Maximiles Black The Bodrum Cup’ta yelkenciler bu yıl kendi evinde, Bodrum ve çevresindeki eşsiz koylara uzanan rotada rüzgarın peşinde olacak.

21-26 Ekim tarihlerinde 36. kez gerçekleşecek yarışlarla ilgili Marina Yacht Club'ta bir toplantı gerçekleştirildi. The Bodrum Cup komite üyeleri ile Bodrum'da yaşayan yelkencilerin yanı sıra denize gönül vermiş birçok katılımcı bir araya geldiği akşam, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal'ın açılış konuşması ile başladı.

Etkinlikte herkesi heyecanlandıran haber ise 2004 yılındaki yarışlarda ilk yapıldığında denizcilik dünyasında birçok dergide, yat ve spor magazinlerinde kapak olan, Sevgi Çemberi’nin tekrar yapılacağının duyurulması oldu. 

Toplantıda yarış komitesi başkanlığını İbrahim Bilen’den devralan Hasan Subaşıoğlu, yarış rotasını açıkladı. Açıklanan rotaya göre yarışçılar, ilk gün Bodrum – Karaada, ikinci gün Bodrum – Bodrum, üçüncü gün Bodrum – Çökertme, dördüncü gün Çökertme – Kissebükü ve beşinci gün Kissebükü – Bodrum etaplarında yarışacak.