Sezon Açılışında Davet Polemiği

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bodrum’da düzenlenen su ürünleri av sezonu açılışıyla ilgili davet polemiği hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, her yıl farklı bir ilçede gerçekleştirilen etkinliğin bu yıl Bodrum’da düzenlendiğine ve tüm paydaşların davet edildiğine vurgu yapıldı.

Sezon Açılışında Davet Polemiği

2022-2023 av sezonunun başlamasıyla birlikte balıkçılar `Vira Bismillah´ diyerek denize açıldı. Muğla İl Tarım Müdürlüğü tarafından Balık avı sezonu açılış töreni Bodrum’da düzenlendi. Etkinliğe Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın davet edilmemesi ve Başkan Tokat’ın bir sosyal medya gönderisine “Milas Belediyesi’nin böyle bir organizasyondan haberi yok… Düzenleyen kuruma sormak gerek…” şeklinde yorum yapması bazı vatandaşların tepkisini çekmişti.

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü, sosyal medyada yaşanan polemiğin üzerine “ilgili kurum” notuyla paylaşım yaptı. Her yıl farklı bir ilçede gerçekleştirilen etkinliğin bu yıl Bodrum’da düzenlendiğine ve tüm paydaşların davet edildiğine vurgu yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlgili kurum olarak açıklamamız; av sezonunun başladığı gün olan 1 Eylül itibari ile her yıl farklı ilçelerde gerçekleştirilen su ürünleri av sezonu açılış programımız Bodrum Gündoğan balıkçı Barınağında yapılmıştır. Tüm su ürünleri sektörü davet edilmiş olup hedef kitlemiz rızkını denizden çıkararak geçimini avcılık ile sağlayan balıkçılarımızdır. Programımıza Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın görevde olmaması sebebiyle Bodrum Kaymakam Vekili Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Bodrum Liman Başkanı Tuncay Aydın, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Binbaşı Koray Kemiksiz, Bodrum AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, Türkiye Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Ramazan Özkaya, Muğla Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Serhat Kozinoğlu, S.S. Türkbükü Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Seyit Ali Özcan, S.S Boğaziçi Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Bülent Kınış, Milas İç Su ürünleri Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Muhammed Toğuç, Akyarlar Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Şahin toprak, Göcek Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ali Akboyun ile yerelde su ürünleri avcılığı yapan balıkçılarımız katılım sağlamıştır. Her yıl farklı İlçelerde büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz av sezonu açılışına katılmak isteyen tüm halkımıza kapımız açıktır. 2022-2023 su ürünleri av sezonunun hayırlı ve bol bereketli olmasını diliyoruz.”