Sıcaklık Artıyor, Yangın Riskine Dikkat!

Bodrum’da birkaç gün boyunca Afrika sıcakları etkili olacak. Sert rüzgarların da eseceği bugünlerde, yangın riskine karşı daha dikkatli ve duyarlı olunması gerekiyor.

Sıcaklık Artıyor, Yangın Riskine Dikkat!

İlçede mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren yükselerek mevsim normallerinin üzerine çıkıyor. Bugün gölgede 33 derece dolaylarında seyreden en yüksek hava sıcaklığı, Afrika üzerinden gelecek sıcak hava dalgası ile birlikte yarın (Salı) 35 derece civarlarında olacak. Çarşamba günü 37 dereceye yükselecek sıcaklık, Perşembe günü ise 36 derece ölçülecek. Sıcaklıkların güneş altında 45 derece civarlarında olması bekleniyor. 

Özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlıların aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunulmaması önem taşıyor.

YANGINLARA DİKKAT!

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkacağı bugünlerde ilçede kuzeybatı yönünden sert rüzgarlar esecek, nem oranı da düşecek. Vatandaşların özellikle ormanlık, otluk ve makilik alanlarda yangın riskine karşı daha dikkatli ve duyarlı olmaları gerekiyor.