Sit Alanına Kaçak Bina Yaptılar!

Bodrum’da 3. derece arkeolojik sit alanına bir ayda kaçak bina dikildi. Bodrum Belediyesi ekipleri, yapının yıkımı için konuyu encümene sevk etti.

Sit Alanına Kaçak Bina Yaptılar!

Bodrum’da yapılan denetimler, mühürlemeler ve yıkımlara rağmen imar barışı beklentisiyle kaçak yapılaşma sürüyor. Bu yapılardan birisi de Akyarlar Mahallesi’nde inşa edildi. 

Akyarlar Mahallesi Fenerburnu mevkisinde 3. derece arkeolojik sit alanında bir ay önce kaçak inşaat başladı. Hızlı bir şekilde ilerleyen faaliyeti yapılan şikayetler de durduramadı. Şikayetlerin ardından geçen 9 Şubat tarihinde inşaat alanında denetim yapan Bodrum Belediyesi ekipleri, ruhsatsız şekilde yürütülen inşaatı mühürledi, yasal işlem başlattı. 

Mühürleme işlemine rağmen inşaat durmadı. Mühür fekki yapan şahıslar, hızlı bir şekilde çalışarak binayı kısa sürede dikti, bina çevresine istinat duvarı yaptı. 

Bodrum Belediyesi ekipleri, bugün yeniden bölgeye gitti. İncelemelerini yapan ekipler, ruhsatsız şekilde inşa edilen yapıyı yeniden mühürleyip yıkım kararı için encümene sevk etti. Encümen kararının ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunularak işlemlere devam edileceği kaydedildi.