Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hatay’da 6 Şubat günü meydana depremde kendisi gibi matematik öğretmeni eşi ile enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 31 yaşındaki Hatice Yurt Ökmen, memleketi Bodrum’da son yolcuğuna uğurlandı.

Son Yolculuğuna Uğurlandı

5 yıllık matematik öğretmeni 31 yaşındaki Hatice Yurt Ökmen, kendisi gibi matematik öğretmeni eşi 31 yaşındaki Gökhan Ökmen ile birlikte Hatay’da görev yapıyordu. Genç çift, 6 Şubat günü meydana gelen depremde ikamet ettikleri Odabaşı Mahallesi Gürses Sokak Prestij Asi Apartmanı'nın yıkılması sonucu göçük altında kaldı. 

Yaşamını yitiren çiftin cansız bedenleri, ekiplerin çalışması sonucu enkazdan çıkarıldı. Gökhan Ökmen’in cenazesi, defnedilmek üzere İzmir’e gönderildi. Hatice Öğretmen, memleketi Bodrum’da son yolculuğuna uğurlandı. 

Küçük yaşta babasını kaybeden Hatice Yurt Ökmen’in Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’ndeki cenaze törenine annesi ve yakınlarının yanı sıra İYİ Parti Kalkınma Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ile İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ile çok sayıda seveni katıldı.

Hatice Öğretmen, Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Bitez Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Annesi ve yakınları taziye dileklerini kabul etti.

Muhabir; Hamdi Yörür