Soruları Bir Kez Daha Sıraladılar...

AK Parti Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Serdar Kayhan, Bodrum İlçe Teşkilatı’nda bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen’in sağlık sorunu nedeniyle katılmadığı toplantıda Kayhan, Gökmen başkanlığında geçen 6 ayı değerlendirdi.

Soruları Bir Kez Daha Sıraladılar...

AK Parti Bodrum İlçe Başkan yardımcısı Serdar Kayhan, görevde oldukları 6 aydaki faaliyetleri ve ilçedeki devlet yatırımlarındaki son durumu anlattı. Kayhan, CHP’li Bodrum Belediyesi’nin neredeyse çeyrek asırdır Bodrum’u yönettiğini belirterek “Yeni CHP, Bu çeyrek asırda Bodrum’un hangi sorununu çözdünüz” diye sordu. Serdar Kayhan sözlerine, merkezi hükumet ve kamu kurumları nezdinde takip ettikleri yatırımları anlatarak başlayarak şunları söyledi;

“Bu süreç içinde hepimizin ortak sorunu Bodrum Devlet Hastanesi’nin yeni ihalesi yapıldı. İhale sürecinin sona ermesiyle inşaat çok yakın zamanda başlayacak. Bitez’de bin 500 kişilik Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin % 97’si tamamlandı, Eylül ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Bodrum’a böylece çok değerli bir eser daha kazandırıyoruz. Ayrıca Bitez sahilde 9 bin metrekarelik su sporları merkezimizi hizmete soktuk. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz’ü buraya taşıdık. Bu tesiste spor turizminin canlandırılacağı, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak şekilde 40 yataklı tesis inşaatımız devam ediyor. Bahçelievler’de 500 kişilik kapalı spor salonu projemiz hazır. 2021 yatırım bütçesine kondu. Karabağlar Mahallesi’nde 8 derslikli ana sınıfı projemizin inşaatı bu yıl başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bodrum’da pandemi sürecinde 8.162 aileye yardımda bulundu. Yarım kalan Ortakent-Yalıkavak yolunda yasal sorunlar çözüldü, tekrar ihaleye çıkarıyoruz. DSİ’nin yapmış olduğu sel kapanları hizmete girdi. 2021 yılında Bodrum’da Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte depreme dayanıksız olan okul binalarımızda güçlendirme ve tadilat çalışmaları gerçekleştirilecek. Bunlarla birlikte geleceğe yönelik birçok proje üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda sizlere bu projelerimizi de tanıtacağız.”

AK Parti Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Serdar Kayhan, AK Parti iktidarının 17 yılda Bodrum’a pek çok yatırım kazandırdığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Her ne kadar Bodrum Belediyesi CHP’den seçilmiş olsa da AK Parti olarak biz hiçbir zaman ayrıştırma içinde olmadık. İktidarımız süresince Bodrum’a çok önemli yatırımlar yapıldı. Milas - Bodrum Havalimanı, Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi, Milas- Bodrum Karayolu, 2014’de getirip belediyeye teslim edilen su hattı, Bodrum Kalesi restorasyonu, Güvercinlik arıtma tesisi, köylere yapılan sayısız yatırımlar, yollar, enerji nakil hatlarının baştan aşağıya değişmesi gibi hizmetler ayrım yapmadan Bodrum’a ne kadar önem verdiğimizin bir kanıtı” dedi.

“SU FATURALARINI DSİ’YE DEĞİL MUSKİ’YE ÖDÜYORUZ”

Bodrum’da sık sık yaşanan isale hattı patlakları hakkında da konuşan AK Parti Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Serdar Kayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“DSİ suyu 2014’de Bodrum’a kadar getirerek resmi olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. Biz o tarihten itibaren su faturalarını MUSKİ’ye ödüyoruz, DSİ’ye değil. Yaşanan sorunlarla ilgili günlerce uzayan ve hepimizi susuz bırakan arıza giderme çalışmalarından başka bu hatta MUSKİ ne yaptı?” dedi.

CHP BODRUM’A ÇEYREK ASIRDIR NE YAPTI?

“AK Parti’nin 17 yılda Bodrum’a yaptıkları ortada” diyen Kayhan, “Peki şimdi size soruyorum; CHP Bodrum’da 1999 yılından beri iktidarda. Neredeyse çeyrek asırdır görevde olan Bodrum Belediyesi, Bodrum’un hangi büyük sorununu çözdü? Hangi büyük eseri Bodrum’a kazandırdı? Çeyrek asırdır Bodrum Belediye bütçesi ne kadar ve bu bütçenin ne kadarı Bodrum’a yatırım olarak döndü?” dedi. 

SİZ BODRUM HALKIYLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bugüne kadar sordukları hiçbir soruya cevap vermediğini söyleyen Serdar Kayhan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yeni CHP’nin belediye başkanları Ahmet Aras ve Osman Gürün yönetimine bugüne kadar birçok soru sorduk. Hemen hemen hiçbirine cevap alamadık. Aldığımız cevaplar da topu taca atan, göz boyanmak istenen cevaplar. Sorularımızın gerçek yanıtları asla değil. Gelin sizlere hatırlatayım; Gündoğan’da Bodrum Belediyesi kafe açtı. Sorduk. Bu kafenin bir kaçağı var mı? Hani siz kaçak yapılarla mücadele ediyorsunuz ya! Cevap alamadık. Bu kafenin sahibinin herhangi bir akrabasını işe aldınız mı? Aldıysanız hangi kritere göre işe aldınız, cevap alamadık. Eski kiracısını apar topar çıkartıp kiralanan yerin kira bedelini sorduk, eski kira bedeliyle karşılaştırmalarını istedik, cevap alamadık! Milli Emlak Müdürlüğü’nün herhangi bir yıkım kararı var mı? Cevap alamadık. Bodrum Belediyesi’nin bazı yetkilileri çıkıp; “biz bunlara cevap veremeyiz. Zaten cevap vermeye de gerek yok. Çünkü bu halk zaten çabuk unutur” diyor. Siz halkımızı aptal yerine mi koyuyorsunuz, ne demek istiyorsunuz?!! Ne demek bu halk unutur? Siz kimsiniz ki halkımızı bu şekilde aşağılayabiliyorsunuz? Hiç bu basit numaralara kaçmayın çünkü biz kesinlikle kimseye unutturmayacağız. 

Bir diğer sorumuzda CHP’nin Bodrum beldelerinde kullandığı binaların kaçının Bodrum Belediyesi’ne ait olduğu, bu binalardan Bodrum Belediyesi’nin ne kadar kira aldığı, 10 yılı geçkin parti binaları olup olmadığı ve bu binalarla ilgili son durumu sormuştuk. Aradan geçen bunca zamanda konuyla ilgili hiçbir cevap alamadık. Neden?

Turgutreis’te 20 yıldır sağlık alanı olarak tahsisli olan alan, bu yeni CHP yönetimi sırasında nasıl olduysa konut alanına çevrildi. Bu konuyla ilgili hem Muğla Büyükşehir Belediyesi, hem de Bodrum Belediyesi’ne soru sorduk. Cevap, alakasız bir şekilde Yeni CHP İlçe Başkanı’ndan geldi. O cevap aslında sorumuzda ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Yeni CHP bu alakasız yanıtla bütün Bodrum’a rezil oldu.

Bodrum’un denizini elinden alırsanız geriye ne kalır? İşte yeni CHP’nin Bodrum Belediyesi o denizi ortadan kaldırmak için herşeyi yapıyor. Bodrum’da İçmeler, Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak gibi çok önemli beldelerden kanalizasyon, deşarj yöntemiyle denize bırakılıyor. Çeyrek asırdır görevde olan Bodrum Belediyesi bu sorunu nasıl çözmez, çözemez anlaşılır gibi değil!

Ya çöplük alanı? 2020 yılında bütün çöplerini doğaya atan bir Bodrum Belediyesi var. Her yıl yangın çıkıyor, Bodrum günlerce zehir soluyor. Çeyrek asırdır bu sorunu nasıl çözmezsiniz?

“Bodrum Limanı’nı yapıyoruz” dediler, halkın gözünün içine baka baka “15 Haziran’da teslim edeceğiz” diyerek yalan söylediler. Denizcilerimiz zaten sıkıntılı olan dönemde belediyeden çok büyük bir darbe daha yedi.

İmar durumunu çözemediniz, doğru dürüst bir planlama yapamadınız. Trafik rezalet, hiçbir planlama, çalışma yok. Sanayi sitesi Bodrum’un tam ortasında. Garajı taşıyorlar ama hesaba katmadıkları bir şey var. O garaja gelecek otobüslerin yolcuları Bodrum’a uçarak mı gelecek? Bir otobüs dolusu yolcu kaç araçla Bodrum’a girecek hiç bunun hesabını yaptınız mı? Yollarda kaldırım yok. Engelli bir vatandaşımız ya da bebek arabalı bir anne kaldırım kullanamıyor.”

“TURGAY KAYA, SEZAİ TEMELLİ İLE NEDEN GÖRÜŞTÜ?”

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya’nın 9 Temmuz’da HDP eski eşbaşkanı, milletvekili Sezai Temelli ile görüştüğünü iddia eden Serdar Kayhan açıklamaların şu sözlerle devam etti;

“Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, 9 Temmuz’da HDP eski eşbaşkanı, milletvekili Sezai Temelli’yle Bodrum’daki bir kafede bir araya geliyor. 1 saat boyunca ne konuşuyorlar? Turgay Kaya’nın Sezai Temelli’yle ne işi var, dostane bir görüşme mi yoksa bazı pazarlıklar mı? Hiçbir açıklama yok. Turgay Kaya’nın kendisiyle ilgili bu kadar spekülasyon varken, HDP’nin en etkin isimlerinden biriyle gizli saklı neden buluşur, ne konuşur?

Ayrıca Bodrum Belediyesi’ne İstanbul’dan birçok atama yapıldığını duyuyoruz, neden? Bu toprakların insanı yok mu? Siz neden Bodrumlu personele baskı yapıyor, İstanbul’dan gelen personeli el üstünde tutuyorsunuz?” dedi.

Bodrum Yarımadası’nın batı mahallelerinde yürütülen büyük altyapı çalışmasında esnaf ve vatandaş ile yerli turistlerin büyük mağduriyet yaşadığını dile getiren Kayhan, şu ifadelere yer verdi:

“Bodrum’un onca sorunu varken yeni CHP’li Bodrum Belediyesi ve ağabeyi Muğla Büyükşehir Belediyesi sorun çözmekten çok uzak. Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük bölgelerinde “Alt yapı yapıyoruz” dediler ancak o kadar acemice plansızca çalışıyorlar ki, o yörenin esnafı ve halkı sürekli isyan ediyor. Nasıl etmesinler ki! Aylardır toz toprak, kazılı yollar ve daha neler neler. Gidin görün zaten doğru dürüst çalışan da yok. Pandemi, turizmimize büyük darbe vurdu ama en az pandemi kadar büyük bir darbeyi de maalesef yeni CHP’nin Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, o talihsiz sözleriyle vurdu. Bütün dünyaya rezil olduk. Bunun vebalini nasıl ödeyecek?”

AK Parti Bodrum İlçe Başkan yardımcısı Serdar Kayhan, basın açıklamasını “Büyük önderimiz Atatürk’ün kurduğu CHP, hepimizin ortak emaneti. Ancak bu yeni CHP’nin Atamızın kurduğu partiyle bir alakası yok. Ama hiç merak etmeyin Atatürk’ün emanetini de biz koruyacağız” ifadeleriyle sonlandırdı.