Su Kesintileri Perişan Ediyor

Bodrum Yarımadası’nda sık sık yaşanan su kesintileri, temizlik ve hijyenin daha da önem kazandığı salgın günlerinde de kendisini gösteriyor. İlçenin farklı noktalarında yaşanan su kesintilerine tepki gösteren vatandaşlar, Kent Haber’e ulaşarak şikayetlerini dile getiriyor.

Su Kesintileri Perişan Ediyor

Çırkan Mahallesi’nde de 2 aydır yaşanan su kesintileri, vatandaşın günlük yaşamını zorlaştırıyor. Sabah saat 08.30 – 09.00 gibi kesilen sular, bazen gece saatlerine kadar çok az akıyor. Mahalle sakinleri ise yetkililere defalarca iletmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarından şikayet ediyor. Mahalleli, suyun çok az akması sebebiyle bulaşık ve çamaşır makinelerini çalıştıramadıklarını ifade ediyorlar. 

Çırkan Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi üzerinde yaşamını sürdüren Esma Bayram adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Geçen seneden beri ara ara susuzluk çekiyorduk ama 2 aydır devamlı susuzluk çekiyoruz. 10 gündür de hemen hemen hiç yok. Bir de salgın günlerindeyiz. Cumhurbaşkanımız pandemi döneminde sular kesilmeyecek, devamlı sular akacak ama bizim sularımız pandemide kesildi. Çok zor durumdayız. Çamaşırlarımızı yıkayamıyoruz. Malum yaz geldi, bütün kışlıklar değişti, yazlığa döneceğiz ama dönemiyoruz. Çamaşırlarımız depoda birikiyor. Su gece 23.30 gibi geliyor, sabah saat 08.30’da kesiliyor. İnsanın bir uyku saati var. 23.30’dan sonra yatıyoruz. Sabah 06.00’da kalkıyorum. 2 makine çamaşır yıkayabilirsem yıkıyorum. Yıkayamazsam o gün çamaşırlar kalıyor. Çalıştığımız için de üstümüz başımız toz, pis içinde. Durum bu.”

Şeyma Yenilmez isimli başka bir mahalle sakini ise yaşadıklarını “2 seneden beri su sıkıntımız var. Dün 185 Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çözüm merkezini aradım; ‘Sizin mahallenizde su sıkıntısı görünmüyor’ dediler. Fakat sularımız hala kesik. Duş alamıyoruz. Sabah kesiliyor. Gece 23.30 gibi geliyor. Çözüm istiyoruz” sözleriyle dile getirdi.

Uzun zamandır Çırkan Mahallesi’nde oturduğunu belirten Sibel Yakışır adlı vatandaş ise tepkisini şu sözlerle anlattı:

“2 senedir ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Su hiç akmıyor. Bizim depomuz olduğu için su depoya birikiyor. Sonra suyu sürekli depodan kullanıyoruz. Sabah 08.00’a kadar duş aldın aldın, almazsan mümkün değil. Ya da gece su kullanımı düştükten sonra suyu kullanabiliyoruz. Onun dışında su çok az akıyor. Zaten makinelerin çalışması mümkün değil” dedi.