Takım Minibüsüne Taşlı Saldırı

Bodrumlu futbolcuları taşıyan takım minibüsüne seyir halindeyken taşlı saldırıda bulunuldu. Savrulan minibüsü sürücü zor toparladı.

Takım Minibüsüne Taşlı Saldırı

2. Amatör Lig’de mücadele eden Bodrum Genç Spor, Milas deplasmanında Bafa Zeytinspor ile karşı karşıya geldi. Maç 1-1 berabere bitti. Gergin geçen maç sonunda arbede çıkınca, Bodrumlu sporcular yaklaşık bir saat boyunca soyunma odasında bekletildi.

İddiaya göre bir saat sonra 22 sporcu, şoför ve antrenörle yola çıkan takım minibüsü, Selimiye yakınlarında taşlı saldırıya uğradı. Motosikletle minibüse yaklaşan 2 kişi, minibüse 5-6 tane taş attı. Sol kısımdaki iki cam kırıldı, minibüs savruldu. Son anda toparlayan sürücü, aracı yoldan çıkmaktan kurtardı. Olayda şans eseri yaralanan olmadı. 

Kent Haber’e açıklama yapan futbolcu Muhammet Akkaya “Zaten maç içerisinde sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Maç sonu gerginlik çıktı, bir saat soyunma odasında bekletildik. Evimize dönerken de bu saldırı oldu. Motosikletle yaklaşıp seyir halindeyken taş attılar. Az kalsın kaza yapıyorduk, canımızdan oluyorduk. Sürücü zor toparladı. Jandarmaya müracaat ettik.” dedi.