Tarihi Camilere Restorasyon

Bodrum ve Muğla’da kültürel mirasını yansıtan ve kentin simgelerinden olan 4 caminin restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı.

Tarihi Camilere Restorasyon

Bodrum’dan Türkkuyusu ve Adliye camilerinin de aralarında olduğu Muğla’daki tarihi camilerle ilgili çalışmalar başlatıldı. 

AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Aydın Vakıflar Bölge Müdürü Reşit Akçalı ile yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Muğla’nın kültürel mirasını yansıtan ve kentin simgelerinden olan 526 yıllık tarihi Kurşunlu Cami’ninde aralarında bulunduğu 4 caminin restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Camilerin tarihi dokularına uygun şekilde restore edilmesine önem veriyoruz. Bu çalışmalarla camilerimizin inşa edildikleri dönemin tarihini ve kültürünü de geleceğe taşımış oluyoruz. Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz tarafından 2019 yıllında restorasyon ihalesi tamamlanan Menteşe-Kurşunlu, Datça-Reşadiye, Bodrum- Türkkuyusu, Bodrum-Adliye camilerimizde restorasyon ve basit onarım çalışmalarına başlandı. Restore edilecek toplam 4 camimizin ihale bedeli 2.630.000 TL + KDV dir. Muğlamızda bulunan tarihi ve kültürel değerlerimizin restore edilmesi sürecinde emeği geçen başta Vakıflar Genel Müdürlüğü yöneticilerine Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü çalışanlarına ve Bölge Müdürümüz Reşit Akçalı'ya teşekkür ediyoruz. Muğlamıza hayırlı olsun.”