Tarihi Mekanları Temizlediler

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) tarafından düzenlenen etkinlikte Bodrum’un tarihi mekanlarından Degirmenler mevkisi, Myndos Kapısı ve Antik Halikarnas Suları'nda çevre temizliği yapıldı.

Tarihi Mekanları Temizlediler

5 Haziran Dünya Çevre günü çerçevesinde Bodrum’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. POYD Bodrum Temsilciliği, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Degirmenler mevkisi, Myndos Kapısı ve Antik Halikarnas Surları'nda çevre temizliği yapıldı. Etkinliğe ilçede faaliyet gösteren bazı otellerin çalışanları da katıldı.

Yapılan temizlik sonrası torbalara toplanan çöpler, Bodrum Belediyesi ekiplerince kamyonete yüklenerek götürüldü.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, temizlik esnasında Bodrum’a yakışmayan manzaralarla karşılaştıklarını dile getirerek şöyle dedi;

“Bu ortamı gördükten sonra ülkemizde her günün Dünya Çevre Günü olması gerekiyor çünkü nasıl bir cennette yaşadığımızın farkında değiliz galiba. Bu çevrenin çok daha temiz olması gerekiyor. Sürdürebilirlik anlamında burayı çok daha temiz tutmamız gerektiğini gördük. Ben burada yaşayanlar ve buraya tatile gelenleri biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

POYD Bodrum Temsilcisi Yiğit Girgin ise düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Şu ortamı gördükten sonra maalesef çok üzgünüm. Sadece Değirmenler mevkisinde 20 torbaya yakın çöp çıkardık. Dünya’nın turizm merkezlerinden biri dediğimiz Bodrum’da bu görüntüleri görmek maalesef çok üzücü. Buranın bir tarafı Bodrum, diğer tarafı Gümbet Koyu. 2 tane güzide koyumuza bakan bu noktada biz temizlik yaparken dahil araçtan çöplerini atıyorlar. Enteresan bir bilinçsizlik hakim. Bunu gördükçe üzülüyoruz fakat biz doğru bir günde doğru bir iş yaptığımızı düşünüyoruz.”