TEKNE MOTORU HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ

Bodrum’da tekne motoru hırsızlığına karıştıkları iddiası ile gözaltına alınan...

TEKNE MOTORU HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ
Bodrum’da tekne motoru hırsızlığına karıştıkları iddiası ile gözaltına alınan 3 zanlı adli makamlara sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, ilçede tekne motoru hırsızlığı yaşandığı yönünde gelen müracaatları değerlendiren Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayla ilgili tekne motoru hırsızlığı yaptığı öne sürülen A.G (24), T.A. (32) ve M.Ç.A.'yı (22) Ortakent sahilinde suçüstü yaparak gözaltına aldı.
Liman ve iskele bölgelerinde şüpheli durumlarla ilgili incelemesini sürdüren jandarma, Ortakent-Yahşi Beldesi’nde sahilinde park halindeki şüpheli bir aracı incelemeye aldı.
Bu sırada teknelerin bulunduğu alanda bir hareketlilik olduğunu gözlemleyen güvenlik güçleri bir teknenin motorunu söküp taşıdıkları iddia edilen kişileri gördü. jandarmayı fark eden kişiler kaçmaya başlarken, jandarma peşlerine düştüğü şüphelileri kıskıvrak yakaladı.
3 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı olayda şüphelilerle birlikte, bir tekne motoru, tekne motoru sökerken kullanıldığı belirtilen suç aletleri ve kiralık olduğu belirlenen bir otomobil ele geçirdi. Götürüldükleri Bodrum İlçe Jandarma Karakolu’nda işlemleri tamamlanan zanlılar adli makamlara sevk edildi. Çalıntı tekne motorlarının İzmir’de pazarlandığı öne sürülürken,ilçede en son geçen hafta Torba mahallesinde 6 tekne motorunun çalındığı iddia edilmişti.