Terfi Merkezlerinde Çalışmalar Sürüyor

Bodrum’da yapılan kanalizasyon altyapısı çerçevesinde inşa edilen 20 ayrı terfi merkezinin çalışmaları sürüyor. Kanalizasyon altyapısının yıl sonunda devreye alınmaya başlanacağı bildirildi.

Terfi Merkezlerinde Çalışmalar Sürüyor

Bodrum Yarımadası’nın batı mahallelerinde atık su altyapı sorunlarını ortadan kaldıracak proje kapsamında 37 bin metreküp/gün kapasiteli Turgutreis Arıtma Tesisi ile 9 Bin 900 metreküp/gün kapasiteli Gümüşlük arıtma tesisleri bitme aşamasına geldi. Her iki tesisin yılsonuna kadar devreye alınacağı bildirildi. 

Bu arıtma tesislerine atık su iletimini sağlayacak terfi hatlarının imalatı da tamamen bitirildi. Toplam 20 terfi merkezinde çalışmalar ise devam ediyor. Bu terfi merkezlerinden 7 tanesi yurttaşlardan gelen talepler ve estetik kaygılar nedeniyle yer altına gömülü şekilde imal edilirken, 7 tanesi yerüstü betonarme ve 6 tanesi ise paket terfi merkezi olarak tasarlandı. 

16 terfi merkezinde tüm çalışmalar tamamlanırken, son teknoloji koku giderim ünitelerinin montajlarına başlanacağı bildirildi. Çalışmaların devam ettiği 4 terfi merkezinden 2’sinin betonarme imalatlarının tamamlandığı, mekanik-elektrik ekipmanların montajına devam edildiği bildirildi. Diğer 2 terfi merkezinde ise betonarme imalatların büyük ölçüde tamamlandığı ve çalışmalara devam edildiği aktarıldı. 

2023 yılı sonuna kadar tüm imalatlar ve akabinde testler tamamlanarak Gümüşlük ve Koyunbaba Mahallelerinden başlanarak kanalizasyon sisteminin devreye alınmış olacağı bildirildi.