TESKOMB GENEL BAŞKANI AKGÜL, BODRUM'DA

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği...

TESKOMB GENEL BAŞKANI AKGÜL, BODRUM'DA
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, son zamanlarda Türkiye'de esnaf ve sanatkarlara verilen sübvansiyonlu kredi miktarının 10 milyar Lira seviyelerine ulaştığını söyledi.

Bodrum'da düzenlenen ve Türkiye'nin 32 bölgesinden 2 bine yakın kooperatif yöneticisinin katılacağı eğitim toplantısı Gümbet koyundaki Royal Arena Resort otelde başladı. Toplantının ilk gününe TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül'de katıldı. Toplantıda kooperatif yöneticilerine hitaben yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akgül, her yıl TESKOMB mensuplarına yönelik seminerler yaptıklarını ve bu seminere yaklaşık 2 bin kişinin katılım gösterdiğini belirtti. Eğitim toplantısının yaklaşık 2,5 ay süreceğini belirten Akgül, bu semineri gruplar halinde yapacaklarını belirterek şunları söyledi;

"Türkiye'de bin 38 kooperatifimiz 10 bin yöneticimiz 5 binde çalışanımız var. Biz bunların büyük bir çoğunluğunu eğitimden geçiriyoruz. Türkiye'de 1 milyonun üzerinden insanı kredilendiriyoruz. 1 milyon mensubumuz var demektir. Bu 1 bir milyon kişinin yardımına koşmak içinde eğitimli olmamız, bilgili olmak lazım. Biz Bodrum'daki bu toplantıyla bunu yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Türkiye'de çok büyük bir hassasiyetle esnafın sorunlarını çözmek için çalışmalar yaptıklarını belirten, Akgül konuşmasını şöyle tamamladı:

"Son zamanlarda Türkiye'de esnaf ve sanatkarlara verilen sübvansiyonlu kredi miktarı 10 milyar. Bu çok büyük bir rakam. Bundan 10 sene önce bu rakam 150 bin liraydı şu anda 10 milyara geldik. Bu esnafa verilen çok büyük bir hizmet. Mecliste esnaf ve sanatkarları ilgilendiren çok önemli kanun bekliyor ve çıkmak üzere. Bu esnafı çok büyük bir ölçüde rahatlatacak bir yasa. Onun içinde çalışmalar son sürat devam ediyor."