Tezgahlar Can Dostlar İçin Açıldı

Bodrum’da kimsesiz hayvanların tedavilerini üstlenen ve onlara yuva bulmak için faaliyetler yürüten Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği yararına kermes düzenlendi.

Tezgahlar Can Dostlar İçin Açıldı

2018 yılında kurulan ve sokak hayvanlarının maruz kaldığı trafik kazaları sonrası ameliyat ve tedavilerini üstlenen, terk edilenlere yuva bulmak için çalışan Başka Bir Hayat Derneği yararına Kumbahçe Mahfel Kafe’de kermes düzenlendi. Akşam saatlerine kadar süren kermesi, çok sayıda vatandaş ziyaret etti. 

Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği gönüllülerinden İpek Tunga, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Bizim dernek olarak yaptığımız en önemli şey sokak hayvanlarına destek olmak ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılamak. Çok fazla borcumuz var. Aslında bize düzenli şekilde bağışçı olacak ve yardımcı olacak insanlara buradan sesleniyorum. Bir sürü hayvana dokunabilir, onlara yardımcı olabilirsiniz.”

Dernek gönüllülerinden Ebru Polat ise düzenledikleri kermeslerden elde edilen gelirin hayvanlara gittiğini vurgulayarak “Biz, Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği olarak sadece sokak hayvanları değil aynı zamanda barınaklarda ameliyata, tedaviye ihtiyacı olan hayvanlara da destek oluyoruz. Kermeslerimizdeki tüm gelir onlara gidiyor. Vatandaşlarımız kermeslerimizden alış veriş yaparlarsa çok seviniriz.” dedi. 

Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği yararına düzenlenen kermeslerin bundan sonra da Yarımada’nın farklı noktalarında Bodrum Belediyesi’ne ait kafelerde devam edeceği bildirildi.