TIR Çamura Saplandı

Bodrum’da altyapı çalışmalarının devam ettiği Akyarlar’da bir TIR çamura saplandı.

TIR Çamura Saplandı

Kanalizasyon çalışmalarının devam ettiği Akyarlar Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde seyreden 48 AKD 096 plakalı TIR, çamura saplandı. Sürücü ne kadar çabalasa da TIR mahsur kaldığı yerden çıkamadı. TIR için kurtarma çalışması başlatılacak.                       
      
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölgedeki altyapı çalışmaları ile yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bodrum’un nüfus artışının patlama yaşadığı bir dönemde, son 30 yıldır çoktan yapılmış olması gereken fakat yapılmamış olan altyapı çalışmalarının tümüne birden başlanması nedeniyle birçok mağduriyet yaşanıyor ancak, bu çalışmalara başlamasaydık, bu yıl kimse denize giremezdi. 
Bodrum’da 100 bin kişiden az insanın yaşadığı dönemlerde yapılmamış işleri kışın 500 bin kişiden, yazın 1.5 milyon kişiden fazla insanın yaşadığı bir dönemde yapmak doğal olarak kolay değil. 

Bir yol kazıldığı zaman alternatifi yoksa mecburen o yoldan geçiliyor ve bu durumda hem iş ağır ilerliyor hem de sizlere yansıyan rahatsızlık büyük oluyor. Sosyal medya yorumlarında 2 senede 4 tane boruyu döşeyemediniz diyenler 4 tane dedikleri döşenilen boru uzunluğunun 160 kilometre uzunluğunda yani, Bodrum’dan Aydın İlimize kadar olduğunu bilmek istemese de gerçek olan bu. 
Özetle, bağımsız bölümlerinde altyapı tesisatı olmayan çok büyük bir yapıda herkes yaşamaya devam ederken yerler, duvarlar mecburen kazılarak altyapı tesisatı kurulmaya başlandığında ne oluyorsa Bodrum’da aynısı, mecburen olacaktı ve oldu.

Ayrıca, bazı bölgelerimizde altyapı bitmesine rağmen yolların bitmemiş olmasının nedeni, asfalt seriminin yağışsız hava gerektirmesi.  Sonuç olarak Bodrum’un 30 yıldır yapılmayan altyapısı, Dünya’nın ve ülkemizin en zor 4 yılına denk gelen dönemimizde büyük fedakârlıklarla yapılıyor ve bu sorunun tarih olmasına, çok kısa bir süre kaldı. 

Doğduğumuz büyüdüğümüz ve hayata veda ettiğimizde toprağı olacağımız cennet Bodrum'un ebedi maviliğinin kanalizasyona dönüşmemesi için; en ağır eleştirileri göze alarak, hiçbir siyasi kaygı taşımadan, böylesine devasa bir işe kalkıştık. Bunun için de asla pişman değiliz çünkü; denizi yok olmuş bir Bodrum, düşünülemez.”