Tiyatro Şenliği 12. Kez Yapıldı

12. kez düzenlenen Bodrum Yarımadası Okulları Tiyatro Şenliği’nde, 10 okuldan yaklaşık 150 öğrenci sahneye çıktı.

Tiyatro Şenliği 12. Kez Yapıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi tarafından Bodrum Yarımadası Okulları Tiyatro Şenliği düzenlendi. Hafta sonu iki gün boyunca Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen şenlikte Cumartesi günü ortaokullar, Pazar günü ise liseler sahneye çıktı. 

Şenlikte Doğa Koleji, Profilo Marina Ortaokulu, Vedat Türkmen Ortaokulu, Kerem Aydınlar Ortaokulu, Gümüşlük Kemal Durmaz Ortaokulu, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi, Özel Mumcular Polinom Kişisel Gelişim Kursu, Bodrum Anadolu Lisesi ile ÇYDD tarafından tiyatro oyunları sahnelendi. 

ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Meltem Ulusoy, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Dönüp arkaya bir baktık, 12’inci şenliği yapıyormuşuz. Yıllar önce bu şenliği yapmak için yola çıktığımızda gerçekten bu kadar uzun soluklu bir çalışma olacağını tahmin ediyorduk. İlgi her sene artarak devam ediyor. Bu da çok hoşumuza gidiyor. Sahnelenen oyunlarımızın içinde komedi var, Çağdaş Yaşam gençlerinin hazırladığı gibi tarihi anlatımlar var fakat oyunlarımız genellikle komedi türünde.”

Şenliğe öğrencilerin aileleri de yoğun ilgi gösterdi. İlgiyle öğrencileri takip eden yakınları, genç oyuncuların performansına tam not verdi.