Tokat, Son Durumu Paylaştı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Twitter hesabından günlerdir süren yangınla ilgili açıklamada bulundu.

Tokat, Son Durumu Paylaştı

Milas'taki son durumu bir fotoğrafla anlatan Tokat, "Çok üzgünüm çok… Bu sabah size müjde vermeyi umduğum, bitti denen yangının geldiği hale bakın… Yazıklar olsun…" ifadelerini kullandı.

Çökertme'deki yangın Ören'e doğru ilerleyerek Türkevleri Mahallesi'nde yerleşim yerlerine 300 metre mesafeye kadar yaklaştı. Milas Belediye Başkanı Tokat, "Yangın kritik eşiği aştı ve siteler tarafına geçti. Böyle olacağı belliydi… Sinirimden ağlayacağım…" açıklamasında bulundu.

Tokat devamında, "Yangın sitelere kadar ulaştı. Bu tepenin ardını aşması yangının bambaşka bir boyuta ulaşması olacak" ifadelerini kullandı.

Öte yandan yangının Ören'de bulunan Kemerköy Termik Santrali'ne ulaşma ihtimaline karşılık santraldeki hidrojen tankları boşaltıldı. YK Enerji'den yapılan açıklamada gerekli tedbirlerin alındığı ifade edilerek "Milas’ın Çökertme-Mazı-Gökbel mevkisinde devam eden orman yangınının dün Milas Ören’de bulunan Yeniköy ve Kemerköy santrallerimize yaklaşması ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Santrallerimizde yangına karşı elimizden gelen her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bugün itibariyle Santrallerimizde çevredeki yerleşim yerlerine tehlike oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Yangının devam ettiği Milas'ın Çökertme ve Fesleğen mahallelerinde Orman İşletme Müdürlüğü ile itfaiyelerimiz ve acil durum müdahale ekiplerimiz ortak çalışmalarına devam etmektedir. Grup şirketlerimizin farklı şantiye ve işletmelerinden gelen yangın müdahele araçları da ek destek olarak bölgeye sevk edilmiş durumdadır" denildi.