Tokat’tan Aras’a Tam Destek

CHP Milas İlçe Başkanlığı’nın salı toplantısına katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas’ta Topuz, Muğla’da Aras için maddi ve manevi kendimi ortaya koyacağım.” diye konuştu.

Tokat’tan Aras’a Tam Destek

CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, toplantıda açıklamada bulundu.

Seçim çalışmalarını değerlendiren CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, “Seçim çalışmaları kapsamında rutin ziyaretlerimizi yapıyoruz. Muğla’da güçlü bir örgütüz. Milas’ın ne kadar güçlü örgüt olduğunu Muğla’ya, yapmış olduğumuz ön seçimle de tekrar gösterdik. Güçlü ve diri bir örgüt olarak çalışmalarımız devam ediyor. Milas ve Muğla belediye başkanlığını en yüksek oyla kazanacağız” diye konuştu.

Milas’a eşit hizmet vermek için çalıştığını ifade eden Muhammet Tokat, “3 dönem görev yaptım. Seçimlere kadar da başkanlığım devam edecek. Her şeyin bir sonu var. Hizmet sürem içinde halkımın desteğini alarak çalışmalarımızı yaptık. İlk seçildiğimizde Milas merkeze hizmet için seçildik. Daha sonra büyükşehir yasası hayata geçince Milas’ın 132 mahallesine hizmet vermeye başladık. Hizmet alanımız genişledi. Kırsal, merkez mahalle demeden eşit hizmet etmeye çalıştık.” dedi.

BAŞKAN TOKAT ADAYLAR İÇİN DESTEK İSTEDİ

Partililerinden belediye başkanı adayları için destek isteyen Başkan Tokat, “Aday olmamız veya görev süremizin bitmesine az bir süre kalmasına rağmen, yapılacak iş hiçbir zaman bitmeyecektir. Bizden sonra gelecek olanların da yapması gereken işler olacaktır. Bundan sonra da desteğimi sürdüreceğim. Parti büyüklerimizin takdiri ile de büyük şehir adayımız belli oldu. 35 yıllık aktif siyasi hayatımda menfaat için partili olmadım. Adayımızın belirlenmesinin ardından biraz rahatladık. Belirsizlik süreci yıpratıcıydı. Sizlerden adaylarımızın desteklenmesini istiyorum. Milas’ta Topuz, Muğla’da Aras için maddi ve manevi kendimi ortaya koyacağım. Görev talep edip çalışacağım” dedi.

"AİLEME ZAMAN AYIRMAK İSTİYORUM"

Muğla Büyükşehir Adayı olamamasını ve Muğla’da ön seçim yapılmamasını da değerlendiren Tokat, “Aday olmamam benim için de iyi oldu diyebilirim. Aileme, çocuklarıma zaman ayıramıyordum. Kendi adıma dinlenme toparlanma süreci olacağına inanıyorum. Bir kapı kapanır diğeri açılır. Partimize hizmet etmek için mücadele ettim. Üzülmüyorum ama yöntemler tartışılabilir. Keşke Milas’ta sağlanan demokrasi örneği Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için de yapılsaydı ama artık çalışma zamanı. Asla Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Atatürk’e bağlılığımdan vazgeçmem. İnşallah herkesin gönlüne göre olur” dedi.

Konuşmasının son bölümünde 3 Şubat Cumartesi günü yapılacak Cemevi açılışına da herkesi davet eden Başkan Tokat, ilerleyen günlerde içinde sağlık evinin de bulunduğu toplu açılışlar yapacaklarını söyledi.

"BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR"

En son söz alan CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz ise “Bizim için demokrasinin olmazsa olmazı önseçimdir. Bu güzelliği yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı. Muhammet başkan ile meclis üyeliği konusunda çalıştık. Bayrağımızı aşağı indirmeden hizmeti hep birlikte yapacağız. Bir birimizin açığını kapatarak bütünleşeceğiz. Meclis ve başkanlık için aday adayı olan herkese teşekkür ediyorum. Hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz. Artık bizim için önemli olan 31 Mart sonuçları. Güzel bir örnek sergiliyoruz. Artık seçildikten sonra en önemli olan en ücra noktaya kadar hizmet götürmek. Muhammet başkanın başlatmış olduğu projelerin tamamlanmasını sağlayacağız.” dedi.

Kaynak; Haber Milas