Tombik, Kedi Yavrusuna Annelik Yapıyor

Bodrum’da annesinin terk ettiği kediyi evlat edinen, bugüne kadar hiç annelik tatmamış bir köpeğin sütü gelmeye başladı, Tombik adlı köpek yavru kediyi emzirmeye başladı.

Tombik, Kedi Yavrusuna Annelik Yapıyor

Çırkan Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Mehmet Ali Başaran, Turgutreis’te annesi tarafından terk edilen bir kediyi alıp bakmak üzere evine getirdi. Gözleri daha açılmamaış vaziyette olan ve ölmek üzere olan kediyi veterinere götüren Başaran, tedavisinin ardından kediyi bakmak üzere bahçesine bıraktı. 

Bir süre sonra Mehmet Ali Başaran’ın bahçesindeki “Tombik” isimli dişi köpeği, kediyle ilgilenmeye başladı. Kediye annelik yapıp emzirmeye başlayan köpeğin bir süre sonra sütü gelmeye başladı. “Tombik” gün boyunca “Lavinia” ismi verilen kediyle ilgileniyor, acıktığında emzirerek karnını doyuruyor. 

“GALİBA KÖPEĞİN EVLAT HASRETİ VARDI”

Kent Haber’e bir açıklama yapan Başaran, “Tombik, 10 yıldan beri bizimle birlikte. Hiç anne olmadı, galiba o yüzden evlat hasreti vardı. Kediyi de çok küçükken henüz gözleri görmezken annesi terk etti. Gözlerinde iltihap vardı, ağzı yüzü toprak içindeydi. Ölmek üzereydi, yürüyemiyordu. Veterinere götürüp tedavisinin ardından bahçeye koydum. Tombik, Lavinia adını verdiğim kediye bir süre sonra annelik yapmaya başladı. Daha sonra emzirmeye başlayınca sütü geldi. Şimdi onunla ilgileniyor, karnı acıktığında emziriyor. Kedi de kendisini baya bir toparladı. Yavaş yavaş yürüyebiliyor, gözleri de görmeye başladı.” şeklinde konuştu.