Toprağın Mirası Sergisi Açıldı

Bodrum’da Halk Eğitimi Müdürlüğü kursiyerlerinin 47 eserinden oluşan seramik sergisi ziyarete açıldı.

Toprağın Mirası Sergisi Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün Etkinlik Atlası Projesi kapsamında Mayıs ayı etkinliği olan seramik sergisi olan ve seramik öğretmeni Çimen Akat eşliğinde kursiyerler tarafından hazırlanan seramik sergisi, Bodrum Kalesi girişindeki Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde açıldı.  

Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı okul Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, öğretmenler ve kursiyerler katıldı. 

Açılışta Halk Eğitim Merkezi Yalıkavak Aşçılık Kursu öğrencilerinin hazırladığı Osmanlı mutfağından Helva-i Hakani ve Hibiskus şerbeti ikram edildi. Fatih Kuru ve Aycan Adalı’nın ney ve kanun dinletisi eşliğinde güzel bir atmosferde yapılan sergi, katılanların beğenisini topladı.

“Toprağın Mirası" temalı sergide, Orta Asya’dan günümüze Anadolu coğrafyasının toprağı ve suyuyla yoğrulmuş Türk medeniyetinin, seramiğe yansıması ile ortaya çıkan 47 eser, sanat severlerin beğenisine sunuldu. Sergilenen eserler arasında bulunan Pazılık Halısı ise büyük beğeni topladı.

15 Mayıs tarihine kadar açık kalacak sergi, 10.00 ile 17.00 arasında gezilebilir. 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü sergilerinin önümüzdeki günlerde devam edeceği bildirildi.