Trafik Kaosu Sürüyor...

Bodrum’da elektrik hatlarını yeraltına alma çalışmalarının yapıldığı bölgede trafik keşmekeşi sürerken, okulların açılması ile birlikte sabah trafiği daha da arttı. Bölgede bugün tekeri çukura düşen bir otomobil ise mahsur kaldı.

Trafik Kaosu Sürüyor...

Umurca ve Kumbahçe mahallerinde sürdürülen altyapı çalışmalarında mağduriyetler devam ediyor. Kazı çalışmaları, İçmeler bölgesine dayanırken özellikle vatandaşların işe gidip geldiği sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk artıyor. 

 

 

Bugün okulların açılması ile birlikte bölgedeki trafik keşmekeşi daha da arttı. Kimi velilerin, trafiğe takılmamak için çocuklarını motosikletle okula götürdüğü görüldü. 

Trafik kaosunun dışında toz toprak da mahalle sakinleri ve bölgedeki işletmecilere mağdur ediyor. Her araç geçişinde toz içinde kalan işletmeciler ve mahalle sakinleri, yolu bahçe hortumları ile sulayarak önlem almaya çalışıyor. 

Yolda bazı çukurlar da trafik güvenliği açısından tehlike saçıyor. Yeterli güvenlik önlemi alınmadığı için araçların çukura düşebileceği ifade ediliyor. Bugün de bir otomobil Mümtaz Ataman Caddesi’ne ön tekerinin çukura düşmesi sonucu mahsur kaldı. Otomobil, vatandaşların müdahalesi sonucu kurtarıldı. 

Öte yandan yollarla ilgili bir şikayet de Gümüşlük–Turgutreis yolundan geldi. Geçtiğimiz günlerde asfaltla yama yapılan yolda araçların geçişiyle çökmelerin yaşandığını ifade eden sürücüler, aniden önlerine çıkan çukurların kazaya davetiyle çıkardığını söylüyor. Yolda oluşan çukura ise vatandaşlar tarafından damacana ile güvenlik önlemi alındığı görüldü