TURGUTREİS'TE DEVREYE DALGIÇLAR GİRDİ!

Bodrum'da sabah saatlerinden bu yana etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle günlük...

TURGUTREİS'TE DEVREYE DALGIÇLAR GİRDİ!
Bodrum'da sabah saatlerinden bu yana etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle günlük yaşam yarımadanın birçok noktasında olumsuz etkilendi.

Sağanak nedeniyle Turgutreis beldesinde bazı ev ve iş yerinde su baskınları yaşandı, otomobiller sulara gömüldü. Beldeye bağlı Kadıkalesi mevkindeki yol, dağlardan gelen yağmur suları nedeniyle kapandı. Yaklaşık bir metre derinliğe ulaşan yolda bazı araçlar sulara gömüldü. Araçları kurtarabilmek için itfaiye ekipleri ile dalgıçlar seferber oldu.

Öte yandan beldeye bağlı Kemer mevkisindeki tek katlı bir ev de sular altında kaldı. Eve giden caddenin suyla kapanması nedeniyle ekipler eve ulaşmakta güçlük çekti. İtfaiye ekipleri evdeki suyu tahliye etmek için uzun süre uğraştı.

Yağışın bir anda hızlandığını ve evinin sular altında kaldığını ifade eden Fatma İrkin, "Nasıl oldu anlayamadım. Bir anda bastırdı ve her yer sular altında kaldı. Bütün eşyalarım sulara gömüldü. Emeklerime çok yazık oldu" diye konuştu.

Turgutreis-Akyarlar karayolunda oluşan su birikintisi nedeniyle ise uzun araç kuyrukları oluştuğu gözlendi. Dere kenarında bulunan bir işletmede ise maddi hasar meydana geldi.

Aracını çekici yardımıyla suların arasından çıkartan Ufuk Direkçi, "Yoldaydım, normal hızımda ilerliyordum ancak hızlı gelen bir aracın saçtığı suların altında kaldım. Çekici yardımıyla aracımı kurtardım" dedi.

Kadıkalesi mevkinde bir vatandaşa ait 6 adet büyük baş hayvanın ise sel sularına kapıldığı hayvanların telef olduğu bildirildi. Turgutreis Turizm Otelcilik okuluna ait lojmanlarda ise su baskınları oluştuğu suların ekiplerce temizlendiği öğrenildi.

Ortakent-Yahşi beldesindeki tarihi mezarlar ise sulara gömüldü. Yağışın yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.