TURGUTREİS'TE GÖZ TANSİYONU ÖLÇÜMLERİ

Turgutreis’te Universal Hospital Hastanesi ile Anavatan Partisi Turgutreis...

TURGUTREİS'TE GÖZ TANSİYONU ÖLÇÜMLERİ
Turgutreis’te Universal Hospital Hastanesi ile Anavatan Partisi Turgutreis Belde Teşkilatı işbirliğinde ücretsiz göz tansiyonu ölçümleri ile bilgilendirici seminer düzenlendi.
Anavatan Partisi Belde Teşkilatı’nda halka açık ücretsiz gerçekleştirilen göz tansiyonu ölçümlerinde 450 kişi muayene oldu. Ardından Belde Teşkilatı binasında düzenlenen seminerde vatandaşlara, halk arasında göz tansiyonu adıyla bilinen ve yaygın bir göz hastalığı olan Glokom hakkında bilgiler verildi.
Universal Hospital Hastanesi’nde görevli Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Koçak tarafından verilen seminerde Koçak, glokom hastalığının tedavi edilmemesi durumunda kişide görme kayıplarının oluşabildiğini kaydetti.
Koçak "Sık sık göz tansiyonu ölçümleri yaptırılarak değerler kontrol altında tutulmalıdır. Göz tansiyonu hastalığı dünyada milyonlarca kişide görülüyor ve her insanda ortaya çıkabiliyor. Ancak ilerleyen yaş, ailede glokom öyküsü (genetik yatkınlık), sigara, şeker hastalığı, yüksek - düşük kan basıncı, miyopi, uzun süreli kortizon tedavisi, göz yaralanmaları ve migren gibi bazı faktörler bu hastalığın ortaya çıkma riskini iki kat daha artırıyor” dedi.