TURGUTREİS'TE YELKEN OPERASYONU

İl Jandarma Alay Komutanlığı ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler...

TURGUTREİS'TE YELKEN OPERASYONU
İl Jandarma Alay Komutanlığı ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler sabah saatlerinde Turgutreis'te daha önceden belirlenmiş noktalara operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında yaklaşık 30 kişi gözaltına alınırken 5 silah ve çok sayıda suç unsuru ele geçirildi.
Jandarma ekipleri tarafından bir süredir devam eden istihbarat çalışmaları kapsamında sabah saatlerinde Turgutreis'te 40 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenlendi. Turgutreis başta olmak üzere Turgutreis'in Akçaalan mahallesi ve Bodrum'da yoğunlaşan operasyonlara yaklaşık 250 kişilik jandarma ekibi katıldı. Sabah erken saatlerde daha önceden belirlenen noktalara giren sivil ve resmi ekipler takip edilen şahısları gözaltına aldı.
Çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı. Şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 5 silah , yaklaşık 150 senet , çok sayıda çek ve kesici alet ele geçirildi.
Uzun süredir takip edilen gurubun adam yaralama, ev kurşunlama, tefecilik, sahte evrak düzenleme, darp, zorla senet imzalatma ve tehdit gibi suçları işlediği iddi edildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şahısların içerisinde banka görevlisi, avukat ve noter çalışanlarının da olduğu ifade edilirken grubun liderliğini C.S.'nin yaptığı iddia edildi.