Turizmciler, Hedef Yükseltti

Bodrum Otelciler Derneği (BODER), 42 günde 3 uluslararası fuara katıldı. 2023 yılının turizm yılı olacağını iddia eden BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, “2023 yılında 1,5 milyon yabancı turist hedefimiz var. Katıldığımız fuarlarda Bodrum’a ilgi oldukça fazla ve biz de bu kapsamda ilgili acente ve uçak firmalarıyla şimdiden anlaşmalar yapmaya başladık” dedi.

Turizmciler, Hedef Yükseltti

Yaz sezonun sona ermesiyle birlikte Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da turizmcilerin fuar hareketliliği başladı. Bodrum Otelciler Derneği, Antalya Turizm Fuarı, WTM London Turizm Fuarı ve Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi olmak üzere 42 günde 3 uluslararası fuara katıldı. 

WTM London Turizm Fuarı’nda acentelerin uğrak noktası haline gelen BODER standını, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu. Antalya ve İzmir’de düzenlenen fuarlarda ise turizmciler BODER aracılığıyla gelecek sezon için anlaşmalar sağladı. 

2023 YILI TURİZM YILI OLACAK

2022 yılında Bodrum’a hava yolu ile 1 milyon 60 bin, deniz yolu ile ise 75 bin olmak üzere 1 milyon 135 bin yabancı turistin geldiğini belirten BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2022 yılı biz turizmciler açısından verimli geçti. Yola çıktığımız andan itibaren turizmciler olarak inandığımız şey, bu senenin iyi geçeceğiydi. Yaptığımız çalışmalar ve anlaşmalar ile birlikte bu yıl hedeflediğimiz ve inandığımız noktalara geldik. Sezonun bitmesiyle Bodrumumuzu tanıtmaya ve anlatmaya devam ettik. İlk etapta Londra, akabinde Antalya ve İzmir olmak üzere uluslararası fuarlarda gelecek yıl için çalışmalar başlattık. Gerek acenteler, gerekse de havayolu şirketleriyle 2023 yılında daha verimli, kaliteli ve ilkeli turizm için anlaşmalar yapmaya başladık. Uçak kapasitelerinin artırılacağını söylediler. Bu kapsamda uçaklarda dolulukların olacağını düşünüyoruz. Gelecek sene herhangi bir olumsuzluk olmazsa Bodrum turizminde hedefimiz 1,5 milyon turist.” dedi.