Turizmde En İyimser Tarih Mayıs Sonu!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm sezonu hakkında "Bizim öngörümüz mayıs sonuna ertelenecek, şu anki gidişat onu gösteriyor" açıklamasını yaptı.

Turizmde En İyimser Tarih Mayıs Sonu!

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, salgının turizme etkisiyle ilgili açıklama yaptı. Ersoy sezonun başlangıcıyla ilgili olarak, "İnşallah Ramazan Bayramında tekrar turizm hareketlerinin başlayacağını görürüz. Tabii ilk hareketler iç turizmde başlayacak" dedi.

Bakan Ersoy ayrıca sektörde sezonluk olarak çalışan işçilerin durumuna da değinerek, "Turizmde askıdaki personel kısa çalışma programına dahil edilebiliyor. İşletmeler personelini çağırsın ve programdan yararlandırsın" diye konuştu.

TÜRSAB AİDATLARI BU YIL ALINMAYACAK!

Bakan Ersoy, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) aidatlarının bu yıl alınmayacağını belirtirken Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı’nda kiraların da 3 ay ertelendiğini söyledi.

Bu yıl 58 milyon turist hedefi koyduklarını söyleyen Bakan Ersoy, tatil planlarını iptal etmek isteyen vatandaşların tüketici hakları kapsamında hareket edebileceğini belirtirken, özel tiyatrolar için de destek paketi hazırladıklarını açıkladı.