TÜRKBÜKÜ SOSYETE SEZONUNA HAZIR

Göltürkbükü Belelediye Başkanı İbrahim Kaynar yazın sanat, spor ve iş dünyasından...

TÜRKBÜKÜ SOSYETE SEZONUNA HAZIR
Göltürkbükü Belelediye Başkanı İbrahim Kaynar yazın sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda ünlünün tatilini geçirdiği Türkbükü'nün, herkesin tatil yapabileceği bir yer haline geldiğini bildirdi.
Kaynar, yaptığı açıklamada, belediye olarak turizm sezonu için hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.
Sezon başlamadan işletmeleri denetlediklerini, sahilleri temizlediklerini ifade eden Kaynar, '' yazın beldeye çok sayıda lüks motor yat ve tekne geliyor. Bunların kontrol edilebilmesi için Bodrum Liman Başkanlığı, Göltürkbükü Çevre Derneği ve Belediye olarak ortak bir proje gerçekleştirdik. Tonozloma sistemi kurarak limanı daha düzenli hale getirdik. Bozuk olan yolları önümüzdeki hafta asfaltlayacağız'' dedi.
Bu yılın turizm anlamında önceki yıllara göre daha iyi geçmesinin beklendiğine işaret eden Kaynar, ''Sahilde halk plajını devreye soktuk. Türkbükü'nü herkesin tatil yapabileceği bir yer haline getirdik. Herkes denize istediği gibi girebiliyor. Belediyenin koyduğu şezlonglardan ücret almıyoruz'' diye konuştu.
Kaynar, Fashion TV'nin 9 Temmuzda Göltürkbükü'nde güzellik yarışması düzenleyeceğini, bu nedenle şimdiden beldeyi tanıtıcı yayınlar yaptığını ve bunun tanıtım açısından büyük önem taşıdığını kaydetti.
-TARİHİ ŞAPEL RESTORE EDİLECEK-
Göltürkbükü Belediye Başkanı Kaynar, Türkbükü açıklarındaki Küçük Badem Adası'nda bulunan Geç Bizans Dönemi'ne ait şapeli restore ederek turizme kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi. İki yıl önce Muğla'nın kültür envanteri çıkartılırken Muğla Üniversitesi öğrencilerinin bölgede inceleme yaptıklarını anlatan şöyle konuştu:
''Bu şapeli turizme kazandırarak din turizmine açmak çok iyi olacak. Sadece burası değil beldedeki diğer ören yerlerini de Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ilgili kurumlarından izin alıp turizme kazandırmak istiyoruz. Böylece 12 ay turizme de katkı sağlamış olacağız.''
Öte yandan turizm sezonunun başlamasıyla birlikte lüks motor yatların ve teknelerin Türkbükü'ne gelmeye başladığı gözlendi. Türkbükü plajının bir tarafında vatandaşlar denize girerken diğer tarafta güneşlenmek için hazırlanan platformlar dikkat çekiyor.