Türkiye’de Rekor, Bodrum’da 4 Vefat

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı rekor kırarken Bodrum’da 4 kişi daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Türkiye’de Rekor, Bodrum’da 4 Vefat

Dünyada 5 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs, Omicron varyantıyla korku salmaya devam ediyor. Yeni varyantın da etkisiyle Türkiye'de vaka sayıları 75 bin seviyelerine çıktı. 

VAKA SAYISI 74 BİNLE REKOR KIRDI

Omicron varyantı nedeniyle 25-31 Aralık haftalık haritasına göre, Türkiye'de vakalar katlanarak arttı. Son 24 saatlik korona verilerine göre 430 bin 253 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı, 74 bin 266 kişinin testi pozitif çıktı, 137 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 39 bin 226 oldu.

BODRUM’DA 3 VEFAT DAHA

Bodrum’da da son 48 saat içerisinde koronavirüs nedeniyle 4 kişinin daha yaşamını yitirdiği belirlendi. Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 59 yaşındaki Civan Y., kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Civan Y.'nin cenazesi, memleketi Milas’a gönderildi. 

Acıbadem Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören 53 yaşındaki Eşref Ç.'de yapılan tüm tedavilere rağmen kurtarılmadı. Eşref Ç.'nin de cenazesi, Milas’ta toprağa verildi.

İzmir Ödemiş’te tedavi gördüğü hastanede vefat eden 72 yaşındaki Mehpare Ç.'nin cenazesi de ilçeye getirilerek Yahşi Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Yine koronavirüs nedeniyle Bodrum Acıbadem Hastanesi'nde tedavi gören Milas nüfusuna kayıtlı Selahattin S. de kuratarılamayarak vefat etti. Selahattin S.'nin cenazesi de Milas’a nakil edilerek toprağa verildi.