TURSAB BAŞKANI OTELCİLERLE BULUŞTU

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı...

TURSAB BAŞKANI OTELCİLERLE BULUŞTU
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Otelciler Derneği BODER’in toplantısına katıldı.

İçmeler Belizia Otelde yapılan toplantı BODER Başkanı Halil Özyurt’un 12 ay turizmin oluşturulması ve sürdürülebilmesi için atılan adımlardan, Atlas Jet ve Sun Express hava yolu şirketlerinin yurt dışı seferlerine kış aylarında da İstanbul üzerinden devam edeceğinin müjdesi ile başladı.
Toplantının ilerleyen dakikalarında konu son günlerde herkesin konuştuğu, Korsan taşımacılık denetimlerine geldi. Başta bu konuyu kendi içlerinde değerlendireceklerini, detaya inmenin gerekmediğini belirten Türsab ve Boder başkanları gazetecilerin soruları karşısında konuyu detaylandırdılar.

İki taraf da korsana karşı tavırlarını net şekilde ortaya koydular. Otelciler yolcu taşımacılığı yapan araçların muhakkak belgesinin olması gerektiğini belirtirken bu belgelerin alımında kendilerine kolaylık sağlanması gerektiğini dile getirdiler.
Sevinç Gökbel bu sorunun ayrı bir toplantıda gündeme gelmesi gerektiğini ve yapılan uygulamadaki yanlışların hep beraberce düzeltilebileceğine dikkat çekerek Türsab, Şoförler Odası ve Ticaret Odasının yürüttüğü denetimlere Boder’i de dahil etmek istediklerini açıkladı. Bazı şeyleri tam bilmeden denetimlere destek veren kamu kuruluşları çalışanlarının da ağır, haksız ithamlarla yargılanmaması gerektiğini belirten Gökbel, korsanın her yerde olduğunu, her alanda olduğunu ve bu sorunun çözümünün ancak hep beraber “korsana hayır” dendiği zaman oluşacağını belirti.

“Olması gereken bu herkes elini taşın altına koymalı bu çünkü bireysel aşılacak engeller değil. Biz bunu turizm ve Bodrum adına konuşuyorsak şuan ki Bodrum’ da ki tıkanıklığı birileri bizim için açmayacak biz çözmek durumundayız.”

Toplantıda gündem maddelerinin tartışılması basına kapalı olarak gerçekleştirildi.