Ücretsiz İnternetin Alanı Genişliyor

Kamusal alanlarda, Bodrum Belediyesi tarafından sunulan ücretsiz internet erişiminin kapsama alanı genişletiliyor.

Ücretsiz İnternetin Alanı Genişliyor

Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nce geçen yıl Haziran başlatılan ücretsiz internet, “BODRUM_BELNET_Free” isimli kablosuz ağ üzerinden kesintisiz, kotasız olarak sunuluyor. 

Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdür Vekili Kaan Yorga, yürütülen çalışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Başkanımız Ahmet Aras’ın vizyonerliği doğrultusunda Bodrum’da akıllı şehirler politikasını devreye sokmak üzere, başkanımızın da talimatıyla vatandaşın kamuya açık alanlarda ücretsiz, kotasız şekilde internete ulaşması için Haziran 2023’ten beri BODRUM_BELNET_Free isimli kablosuz ağ devrede. Şu anda Gemi Yanaşma İskelesi’nden Bodrum Kalesi; Bodrum Kalesi’nden Milta Marina ve Eski Otogar ile çevresinde, devamında Antik Tiyatro, Kuzey Hendeği, Gümbet Değirmenler mevkisi ve Gümbet Belediye Kafe’de. Bununla beraber Bitez, Ortakent– Yahşi, Turgutreis sahil hattı, devamında Yalıkavak ek hizmet binası ve sahil hattı ile Herodot ve Nurol Kültür Merkezi’nde ücretsiz internet hizmetimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu saydığımız lokasyonlarda bir kereye mahsus giriş yaptıklarında otomatik olarak her yerden bağlanabilecekler.”

Ücretsiz erişim noktalarına birkaç yer daha ilave edeceklerini söyleyen Yorga, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Önümüzdeki süreçte Binnaz Karakaya Spor Salonu, akabinde yine yoğun olan ve talep gördüğümüz yerlerden biri olan Mumcular, Güvercinlik sahil hattı ve Umurça Parkı olmak üzere 4 lokasyonu daha bu kapsam içerisine almayı da planlıyoruz. Daha sonraki süreçte de alanlarımızı genişletmeye devam edeceğiz. Gümüşlük, Akyarlar, Türkbükü, Gündoğan ve Konacık’ta bu hizmeti vereceğiz.” 

Şimdiye kadar 9 bin 119 kişinin bu sistemden aktif olarak yararlandığını aktaran Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdür Vekili Kaan Yorga, “Giriş için yapılması gereken bir tane işlem var. BODRUM_BELNET_Free isimli kablosuz ağı bir kereliğine WİFİ’den çağırıyorsunuz. Bir kereye mahsus kullanıcı adı ve şifresi oluşturuyorsunuz. Bir dahaki sefere kullanıcı adı ve şifresi girmeden bu hizmeti kullanabiliyorsunuz.” şeklinde konuştu.