ULUSLAR ARASI PEDESA FESTİVALİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslar arası Pedasa Festivali ile ilgili olarak...

ULUSLAR ARASI PEDESA FESTİVALİ
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslar arası Pedasa Festivali ile ilgili olarak yemekli toplantıda bir araya gelen Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Konacık Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Nergiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konacık Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Serdar Karlıova, Uluslar arası Pedasa Festivali ile ilgili olarak proje hazırlama çalışmalarına başladı.

Bu yıl üç gün sürmesi planlanan etkinlikler ile ilgili olarak görüş alış verişinde bulunulduğu toplantıda yapılabilecek çalışmalar gözden geçirilirken, projenin kültür ve sanat ağırlıklı hazırlanması görüşü benimsendi. Önümüzdeki dönemde toplantıların artarak devam edeceğini belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun; “Bu yıl Pedasa Festivali’ni uluslar arası boyuta taşımak ve 3 güne yayarak dolu dolu bir etkinlik programı yapmak için çalışmalara başladık. Proje taslağı üzerinde çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde toplantı sayımızı artırarak, Pedasa Antik Kenti’nin ismine yaraşır ve Ulusal boyutta ses getirecek bir etkinlik yapmayı planlıyoruz. Bunun için Konacık Belediyesi, Konacık Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği (KONKAD) ve Muğla Üniversitesi ile koordineli olarak çalışıyoruz” dedi.

Etkinliğin her yıl Nisan ya da Mayıs ayında kutlanmasının da Kış Turizminin geliştirilmesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tosun “Önümüzdeki yıllarda daha çok ülkenin katılımıyla organize edeceğimiz bu etkinlik Bodrum’da turizm sezonunun uzatılmasına da vesile olacaktır.” dedi.

2009 yılı Haziran ayında yapılan Genel Kurul’da görevi devraldıktan sonra çalışmalarına hız verdiklerini ifade eden KONKAD Başkanı Dilek Nergiz; “Pedasa Festivali’ni Uluslar arası boyutta gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerek Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve gerekse beldede faaliyet gösteren iş adamlarımızdan ve halkımızdan gördüğümüz destek bize daha iyisini yapmak için güç veriyor. Bu yıl dolu dolu bir festival düzenleneceğinin müjdesini şimdiden verebiliriz” dedi.