ÜNİVERSİTE DERNEĞİ'NDEN ZİYARET

Bodrum'da geçtiğimiz günlerde kurulan Üniversite Kazandırma Derneği'nin yönetim...

ÜNİVERSİTE DERNEĞİ'NDEN ZİYARET
Bodrum'da geçtiğimiz günlerde kurulan Üniversite Kazandırma Derneği'nin yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan'ı makamında ziyaret etti.
Üniversite Kazandırma Derneği Başkanı Mehmet Akif Demiröz, Başkan Ağan'a Bodrum'da üniversite kurulmasının öneminden bahsetti. Demiröz, Bodrum'da bir üniversitenin rahatlıkla gelişebileceğini, bunun sebebinin ise Türkiye'nin en zengin nüfusunun Bodrum'da yaşaması olduğunu belirterek, "Bodrum, ülkenin önde gelenlerinin yaşadığı ikinci bir adrestir. Dolayısıyla Bodrum'da kurulacak Bodrum Üniversitesi, hem öğrenciler hem de burada yaşayanlara fayda sağlayacaktır" diye konuştu.
Mehmet Akif Demiröz ayrıca, daha çok turizm ekonomisi ile ayakta kalan Bodrum'da kurulacak olan üniversite ile kış aylarında da canlılık yaşanacağını kaydetti. Demiröz, daha sonra Başkan Ağan'dan üniversite kurulabilmesi için söz istedi.
Başkan Ağan ise, eğitim alanlarının plana işlendiğini ancak Bakanlık'ça onaylanma sürecinin uzadığını belirterek, "Öncelikle kurulacak olan üniversitenin yerinin belirlenmesi gerekiyor. Bodrum'a özel bir üniversite kurulmasını ben de isterim" diye konuştu. Eğitime önem verdiklerini kaydeden Başkan Ağan, bugüne kadar birçok lise ve ilköğretim okulunu Bodrum'a kazandırdıklarını ifade etti.