Üreticilerin Sorun ve İsteklerini Aktardı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçilerin sorun ve beklentileri hakkında bilgi alıp ilgili bakanlıklara iletmek üzere oda başkanlarıyla yaptığı görüşmelerine devam ediyor.

Üreticilerin Sorun ve İsteklerini  Aktardı

Bu kapsamda Bayraktar'ın telekonferansla Muğla'daki Ziraat Odası başkanları ile biraraya geldiği toplantıda, Bodrum Ziraat Odası başkanımız Mehmet Melengeç'te yer alarak ilçe genelinde tarım sektörü ile ilgili sorun ve ihtiyaçları dile getirdi.

Bodrum'da tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı Mumcular ve çevresinde özelikle sulama sorununa değinen Melengeç, sulama kanallarının düzeltilmesi, kayıp-kaçağın önlenmesi ve ücretlerin daha uygun hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Mumcular Ovası'nın yeterli düzeyde işlenemediğini, arazilere ulaşım sorunu yaşandığını, bazı arazilerin de satılması ile üretim imkanlarının iyice azaldığını vurgulayan Melengeç, bu nedenle burada arazi toplulaştırma yapılmasının çok önemli olduğunu belirtti. İlçede Akdeniz meyve sineği ile mücadelede farklı kurumlarca çalışmalar yapıldığını anlatan Melengeç, bu konuda ortak çalışmalarla daha etkin ve kısa sürede sonuç alınacağını ifade etti.

Mandalinaya da zeytinyağı fark ödemesi desteğinde olduğu gibi bir desteğin verilmesi gerektiğini bildirdiği toplantıyı değerlendiren Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, çiftçinin sorunlarının çözümü için gayret gösterdiklerini söyledi.