Üvey Kızını İstismardan Tutuklandı!

Bodrum’da 16 yaşındaki üvey kızına 5 yıldan bu yana tehditle cinsel istismarda bulunan S.K. adlı şahıs, geçen Şubat ayında tutuklanarak cezaevine gönderilirken olayla ilgili iddianame hazırlandı. Şahıs hakkında 12 ila 22 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

Üvey Kızını İstismardan Tutuklandı!

Bodrum’da yaşamını sürdüren 43 yaşındaki S.K. adlı şüpheli, 2016 yılında o dönemde 11 yaşında olan üvey kızına evde kimsenin olmadığı zamanlarda cinsel istismarda bulunmaya başladı. Çocuğun bağırması üzerine S.K. çocuğu öldürmekle tehdit etti. 

ARKADAŞININ TAVSİYESİ ÜZERİNE ŞİKAYETÇİ OLDU

Evde kimsenin olmadığı zamanlarda üvey babası tarafından sürekli cinsel istismara maruz kalan çocuk, durumu annesine anlattı fakat annesi çocuğa inanmadı. Çocuk, daha sonra durumu yakın bir arkadaşı ile paylaştı. Arkadaşının tavsiyesi üzerine üvey babası hakkında şikayetçi oldu. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında şüpheli S.K. gözaltına alındı. Şüpheli, ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. 

TELEFONUNDA ÇOCUĞUN UYGUNSUZ FOTOĞRAFLARI BULUNDU

Şahsın telefonunda yapılan incelemede üvey kızının telefonunu “Güzelim” diye kaydettiği tespit edildi. Ayrıca çocuğa “Sevgilim”, “karım”, “seni çok seviyorum” şeklinde mesajlar attığı belirlendi. Şüpheli şahsın telefonunda ayrıca kendisinin ve çocuğun uygunsuz fotoğraflarının olduğu görüldü. Adli makamların karşısına çıkarılan şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

12 İLA 22 YIL ARASINDA HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Olayla ilgili iddianame hazırlandı. “Çocuğun cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlamasıyla yargılanan S.K. hakkında 12 ila 22 yıl arasında hapis cezası talep ediliyor. Olayla ilgili yargı süreci devam ediyor. 

Mağdur çocuğun avukatı Sinem Can, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Mağdur müvekkil, çok küçük yaşlardan bu yana üvey babası tarafından defalarca cinsel istismara uğratılmış ve üvey babasının tehditleri sebebiyle bu istismarlara boyun eğmek zorunda kalmıştır. Müvekkil mağdur en sonunda arkadaşlarından ve akrabalarından aldığı destek ile şikayetçi olmayı başardı. Mağdur için çocuk Koruma Kanunu’na göre gerekli koruyucu ve destekleyici tüm tedbirler alınacak. Benzer şekilde tehdit ve baskılarla cinsel istismara maruz bırakılan çocuklarımızın, kadınlarımızın da aynı cesareti göstererek, yakınlarından destek alarak, korkmadan şikayetçi olabilmeleri gerekmektedir.” dedi.