Uyuşturucu Satıcısı 5 Kişi Tutuklandı!

Bodrum’da uyuşturucu madde ticareti yaptıkları ve suç işlemek için örgüt kurdukları iddiasıyla gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen 6 şüpheliden 5’i tutuklandı.

Uyuşturucu Satıcısı 5 Kişi Tutuklandı!

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, geçen 4 Haziran günü yaptıkları şok uygulamada 100 gram taş kokain ele geçirdi, 2 şüpheliyi gözaltına aldı. 

Gözaltına alınan şüphelilerden 1’inin üst torbacı olduğu ve altında bulunan şahıslara da uyuşturucu madde sattırdığının tespit edilmesi ile birlikte kimlikleri ve ikametleri belirlenen 4 şüpheli daha gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda 2 gram kokain maddesi, 1 adet hassas terazi, 1 adet ruhsatsız tabanca ile 1 adet şarjör ve 27 adet fişek, 1.5 gram toz esrar ve 10 adet kilitli poşet ele geçirildi. 

Dosya kapsamında 11 şahsa da uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı. 

3'ü kadın 6 kişi, uyuşturucu madde ticareti yapmak ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. E.U, Ö.U, O.K, Z.D ve F.B tutuklanırken S.G ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Öte yandan bugün farklı bir olayda uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 1 şahıs da adli kontrolle serbest bırakıldı.