Uzun Namlulu Silahla Tehdit İddiası

Bodrum’da işletmecilik yapan İ.K., arsa satışı için anlaşıp para verdiği şahıs tarafından dolandırıldığını ve uzun namlulu silahlarla tehdit edildiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Uzun Namlulu Silahla Tehdit İddiası

İddiaya göre Bitez Mahallesi’nde işletmecilik yapan İ.K., ilçede müteahhitlik yapan bir şahıs ise Akyarlar’daki bir arsayı almak için 600 bin TL’ye anlaştı. Geçen Aralık ve Ocak ayı içerisinde parça parça elden ve bankadan ödeme yapan İ.K., bir süre sonra arsanın alım satım işlemlerini yapmak için müteahhidi aradı. 

Arsanın başka birine satıldığı ve parasının iade edileceği yanıtını alan İ.K.,, Ocak ayı içerisinde müteahhidi parasını istemek için bir kez daha aradığında ‘para mara yok’ yanıtını aldı. 

Geçen 12 Şubat günü saat 01.00 sularında motosikletli iki şahıs tarafından İ.K.’nın önünün kesildi, arsa için verdiği parayı istememesi için keleş olarak tabir edilen uzun namlulu silahlarla tehdit edildi. 

İ.K., Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip kendisini tehdit eden iki şahıs ile olayı azmettirdiğini ifade ettiği müteahhitten şikayetçi oldu. İ.K., arsa satışı için gönderdiği paraların dekontlarını da savcılığa sundu.