Vaka Sayısı Rekor Düzeyde!..

Bodrum’daki koronavirüs vakalarındaki artış, yoğunluk haritasına yansıdı. Haritada kırmızı bölgeler artarken, bir kişi koronavirüs nedeniyle daha yaşamını yitirdi. Öte yandan aşılama ve yaygın varyantların etkisiyle hastanelere yatış ve ölüm sayısında kaygılanacak bir artış gözlenmediği öğrenildi.

Vaka Sayısı Rekor Düzeyde!..

Sağlık Bakanlığı, Günlük Koronavirüs Tablosu'nu "covid19.saglik.gov.tr" sitesinden paylaştı. Buna göre, son 24 saatte 406 bin 796 Kovid-19 testi yapıldı, 63 bin 214 kişinin testi pozitif çıktı, 157 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı 29 bin 197 oldu.

Koronavirüs vakalarındaki artıştan Bodrum da nasibini aldı. İlçede vaka artışı Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritasına yansıdı. Haritada Bodrum’un merkezi mahallelerinin riskli alanı simgeleyen kırmızı renge büründüğü görüldü. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bodrum'da da vaka sayısının pandeminin başlangıcından beri tespit edilen en yüksek düzeylerde olduğu ancak vakaların çoğunun hastalığı hafif bulgularla ayakta geçirdiği öğrenildi. Aşı ve son varyantların etkisiyle, vaka sayısı yüksek olmasına rağmen hastanelere yatış ve salgına bağlı ölüm sayılarında dikkat çeken bir artış gözlenmiyor.

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı vaka yoğunluk haritasında özellikle Bodrum merkez, Gümbet ve Konacık bölgelerinde geniş bir alanın kırmızıya döndüğü görülüyor. İlçede ayrıca Akçaalan Mahallesi’nde de geniş bir alanın kızardığı gözlendi. 

Öte yandan ilçede bir kişi daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Yalıkavak Dirmil Mahallesi’nde yaşamını sürdüren 65 yaşındaki Mustafa Y., koronavirüs tedavisi gördüğü Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Mustafa Y.'ın cenazesi toprağa verilmek üzere hava yolu ile İstanbul’a gönderildi.