Vakıflar’dan 21 Yıllık Kiralama İhalesi

Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Milas'ın Güllük Mahallesi'ndeki turizm arazisi üzerinde yapım ve onarım karşılığı otel yapımı için 21 yıllığına kiralama ihalesine çıktı.

Vakıflar’dan 21 Yıllık Kiralama İhalesi

Milas Güllük Mahallesi 2278 parseldeki 1.280 metrekarelik arazi üzerine yapım ve onarım karşılığı turizm tesisi yapılması için düzenlenecek ihale için 54 milyon 994 bin TL muhammen bedel belirlendi.

İhale kapsamında otelin yapımı için iki yıl inşaat süresi belirlendi. İlk yılın aylık kirası 20 bin TL+ihale artış oranı olarak belirlenirken, 2. yıl önceki yılın kira bedeli + TÜFE oranında, 3. yıl aylık 300 bin TL+ihale artış oranında artırılacak. 12. yılın sonuna kadar TÜFE oranında artış yapılacak ve 13. yılın kira bedeli, bir önceki yılın aylık kira bedeline yüzde 30 kira artışı yapılarak oluşacak bedelin TÜFE (Oniki Aylık Ortalamalara Göre Değişim (%) Oranı esas alınarak) oranında artırılacak. Sözleşme süresi sonuna kadar her yıl için bir önceki yılın aylık kira bedeli TÜFE oranında artırılacak.

Otel yapım karşılığı kiralama ihalesi 9 Temmuz saat 10.30’da Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasında toplantı salonunda gerçekleştirilecek.