VALİ ÇİÇEK, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Muğla Valisi Amir Çiçek, Vali Özer Türk Toplantı salonunda Menteşe Kaymakamı Zeki...

VALİ ÇİÇEK, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Muğla Valisi Amir Çiçek, Vali Özer Türk Toplantı salonunda Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan tarafından verilen hizmet içi eğitim seminerinde Menteşe ilçesi muhtarları ile bir araya geldi.

Merkez ilçesi Menteşe Mahalle Muhtarları için düzenlenen hizmet içi eğitimde bir de konuşma yapan Vali Amir Çiçek, muhtarların yaptığı görevin hassasiyetine dikkat çekerek şunları söyledi:

"Sizler vatandaşlarımızın iradesini taşıyor, onları temsil ediyorsunuz. Onların temsilcisi olduğunuz için sizlere daha fazla görev ve sorumluluk düşüyor. Mahallenizi en iyi şekilde yaşanır hale getirmek, hayat standardını yükseltmek için birlikte çalıştığınız heyet arkadaşlarınıza, o mahallede çalışan okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, diğer kamu görevlilerimize, Menteşe Kaymakamımıza, ilgili birim müdürlerimize hatta il müdürlerimize, Büyükşehir belediyemizin ilgili birimlerdeki yetkili arkadaşlara çok görev düşüyor. Bu görevin temelinde insan olduğunu ve bu görevin hep birlikte, samimi bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Devlet mekanizması içerisinde görev yapan bireylerin "İnsanı iyi yaşat ki devlet yaşasın" felsefesi ile çalışması gerektiğini söyleyen Vali Amir Çiçek, konuşmasına şöyle devam etti;

"Sorumluluğun 3 şartı vardır: Bir vicdanın sesidir. Eğer dinlediğinizde vicdanınızın sesi sizi rahatsız etmiyorsa işinizi iyi yapıyorsunuz demektir. İkincisi hedef kitle dediğimiz vatandaşın memnuniyetidir. Üçüncüsü de güçlü bir Türkiye için sorumluluğunuzda olan mahallenin mutluluğu ve huzurudur. İşte bu üçünü bir araya getirdiğimizde ve bu mantıkla çalıştığımızda her şey kolay olur. O zaman Allah’da yardımcımız olur, kulu da. Hiçbirimizin makamı boş değildir. Makamların değeri ancak makam sahiplerinin çalışması ile olur. Makam insana değer katmaz" dedi.

Köylerde içme suyu, yol ve diğer hizmetlerde KÖYDES kapsamında iyi çalışmalar yapıldığını vurgulayan Vali Çiçek konuşmasını şu sözlerle tamamladı;

"İnanarak işinizi doğru yapar, ayrım yapmadan çalışırsanız, birlik düşüncesi ve azimle her şey kolay olur. Bizim amacımız sorumlusu olduğumuz yerlerin en iyi şekilde yaşanır halde olması için çalışmak. Fırsat buldukça sizleri ziyaret edip vatandaşlarımızın, mahallelerimizin durumunu yerinde göreceğiz. Kurumlarımız ve belediyemizin ilgili birimleri ile aksaklıkları beraber gidermeye çalışacağız. KÖYDES programı uygulanmaya başladığından ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’nin hizmet yaptığından beri kaynak ve yetki yerinde olduğu için çok iyi çalışmalar yapıldı. KÖYDES Projesi Türkiye’deki köylerimizin yüzünü değiştirdi. Çok iyi duruma getirdi. Yıllardır yapılmayan o yollar, köprüler, içme suları, kanalizasyonlar ve diğer altyapılar bu proje sayesinde yapıldı. Demokratikleşmenin daha iyiye ve güzel yerlere getirilmesi için yerellere yetkiler verildi" dedi.